Skip to main content

Āboltiņa sieviešu-parlamentāriešu sanāksmē: arī sievietes nav vienaldzīgas pret izaicinājumiem, kurus viņām nes jaunās iespējas

„Lielākie pārbaudījumi cilvēcei ir slava, bagātība un vara. Arī sievietes nav vienaldzīgas pret izaicinājumiem, kurus viņām nes jaunās iespējas un aizvien pieaugošā loma sabiedrībā. Tomēr diendienā mēs – sievietes – sevi apliecinām kā pozitīvu un iedvesmojošu piemēru.” To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, Starpparlamentu Savienības sesijā piedaloties augsta līmeņa sieviešu–parlamentāriešu sanāksmē un uzrunājot kolēģes par izaicinājumiem, kuri nākamajos desmit gados skars sievietes.

Savā runā Saeimas priekšsēdētāja atsauca atmiņā Latvijas okupācijas gadus, kad, pretēji maldinošās padomju propagandas paustajam, sievietēm nebija vienlīdzīgu iespēju. „Kopš tā laika Latvija ir mērojusi garu un sarežģītu ceļu, un šodien sievietes bauda vienlīdzīgas tiesības, brīvības un iespējas daudzās jomās, tostarp politikā, uzņēmējdarbībā un tiesu varā,” sacīja S.Āboltiņa, atzīmējot, ka šo panākumu atslēga ir izglītība.

Vienlaikus Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra – kopš neatkarības atgūšanas 1991.gadā Latvijas prezidenta amatu ir ieņēmusi sieviete, vairāk kā divas trešdaļas augstskolu absolventu ir sievietes un Eiropas Savienības dalībvalstu vidū tieši Latvijā augstos amatos visvairāk strādā sievietes. „Šogad Latvija ir mainījusi sieviešu vietu pasaules politikas kartē – kopš 22.janvāra pirmo reizi Latvijā par Ministru prezidenti kļuvusi sieviete un kopš 28.februāra arī Satversmes tiesu vada sieviete,” uzsvēra S.Āboltiņa, kura ir trešā sieviete, kura Latvijā ieņem parlamenta priekšsēdētāja amatu.

Dzimumu līdztiesības statistikai ir augšupejoša pozitīva tendence, tomēr mēs nedrīkstam ieslīgt pašapmierinātībā, teica Saeimas priekšsēdētāja, uzsverot, ka šīs tiesības un brīvības ir jānodod arī nākamajām paaudzēm, nodrošinot izglītības iespēju.

Noslēgumā S.Āboltiņa savām kolēģēm ar gandarījumu sacīja: „Šodien es redzu pasauli, kurā mana meita ne vien tiecas pēc iespējām, kuras ir manam dēlam, bet kurā viņai tās patiešām ir. Un manam dēlam ir vienlīdzīgas iespējas ar manu meitu.”

Saeimas priekšsēdētāja līdz 18.martam uzturas darba vizītē Šveices pilsētā Ženēvā, kur kā Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas locekle piedalās Starpparlamentu Savienības sesijā. Starpparlamentu Savienība ir lielākā un vecākā starpparlamentu organizācija, kas dibināta 1889.gadā un apvieno 168 valstu parlamentus. Ikgadējā Starpparlamentu Savienības sesija šogad notiek jau 130.reizi.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu