Skip to main content

Dombrovska nominēšana ietekmīgajam Eiropas Komisijas viceprezidenta amatam ir augsts novērtējums Latvijai

Latvijas izvirzītā Eiropas komisāra kandidāta Valda Dombrovska nominēšana ietekmīgajam Eiropas Komisijas viceprezidenta amatam eiro un sociālā dialoga jautājumos ir augsts politiķa līdzšinējā darba novērtējums un ievērojams panākums Latvijai, kas līdz ar šo lēmumu sevi pārliecinoši pieteikusi Eiropas politisko līderu vidū, norāda partija VIENOTĪBA.

VIENOTĪBA pauž gandarījumu par Eiropas Komisijas prezidenta kandidāta Žana Kloda Junkera lēmumu Eiropas komisāru portfeļu sadalījumā augsto EK viceprezidenta amatu piešķirt Dombrovskim.

Dombrovska veikums Latvijas politikā, spējot ne vien izglābt Latviju no bankrota, bet arī pieņemt vēsturisko – 2014.gada Latvijas pirmo eiro un izaugsmes budžetu, ir augsti vērtēts ne vien pašmājās, bet arī Eiropā. Dombrovska vadībā Latvija daudz paveikusi tautsaimniecības pārstrukturēšanā, šobrīd vairākās pozīcijās uzrādot straujāko izaugsmi ES, norāda VIENOTĪBA.
Pieredze, kas gūta Latvijas valdības vadītāja amatā un Eiropas Parlamentā ļaus Dombrovskim sekmīgi darboties arī augstajā un atbildīgajā EK viceprezidenta amatā, ekonomiskās izaugsmes, iekšējā tirgus stiprināšanas un konkurētspējas veicināšanas uzdevumus risinot Eiropas līmenī, uzsver VIENOTĪBA.

Atbilstoši Junkera piedāvājumam Dombrovska pārraudzībā būs ekonomikas un monetārās savienības jeb eirozonas jautājumi, nodokļu un muitas jautājumi, finanšu stabilitātes jautājumi, sociālais dialogs, kā arī vairākas citas atbildības jomas.

Eiropas komisāru kandidātu noklausīšanās Eiropas Parlamentā tiek plānota septembra beigās un oktobra sākumā, bet Eiropas Parlamenta balsojums par jaunās Eiropas Komisijas apstiprināšanu – oktobra otrajā pusē. Paredzēts, ka jaunā Eiropas Komisija sāks darbu 1.novembrī.

Dalies ar ziņu