Skip to main content

Dombrovska plānā stabilai Latvijas attīstībai – ražošanai un investīcijām labākie apstākļi un zemākais bezdarba līmenis Baltijā

Zemākais bezdarba līmenis un labākie apstākļi ražošanas attīstībai un investīcijām Baltijā, Latvijas starptautiskās konkurētspējas kāpināšana, ES valstu vidējie efektivitātes rādītāji valsts pārvaldībā un izglītības sistēmas pielāgotība ražošanas attīstības vajadzībām – šie ir galvenie nākamo trīs gadu laikā sasniedzamie mērķi šodien, 6. augustā, VIENOTĪBAS partijas dibināšanas sapulcē apstiprinātajā Valda Dombrovska plānā Latvijas attīstībai.

Plānā piedāvātie stabilas attīstības risinājumi palīdzēs nodrošināt Latvijas iedzīvotājus ar darbu un celt viņu atalgojuma līmeni, viecināt emigrējušo iedzīvotājus atgriešanos mājās, nodrošināt sociālā budžeta ilgtspēju cienīgām vecumdienām, samazināt birokrātiskās procedūras iedzīvotāju un uzņēmēju attiecībās ar valsti, kā arī garantēt Latvijas finansiālo neatkarību.

„Darbs Latvijas izaugsmei šodien politikā ir svarīgākā tēma. Godīgs un profesionāls darbs, kā galvenā vērtība, uz kuras pamata tiks veidota Latvijas iedzīvotāju labklājība, mūsu valsts stabilitāte un attīstība nākamajos gados,” pauda Dombrovskis. „Aktīvu darba tirgus pasākumu īstenošanas rezultātā darīsim visu, lai trīs gados nodarbinātība sasniegtu 70%, bet bezdarbs samazinātos zem 7%,” uzsvēra premjers.

Tāpat Dombrovskis norādīja uz nepieciešamību noteikt prioritātes attiecībā uz atsevišķām jomām, kurās ar laiku nodokļi būtu samazināmi.

„Tās būtu darbs, bērni, veselība, izglītība, zaļais dzīvesveids. Latvijai jāturpina būt relatīvi zemu nodokļu valstij, kurā nodokļu slogs ir ap trešdaļu no IKP. Tuvākajos trīs gados apņemamies nodrošināt nodokļu sistēmas stabilitāti, ieviešot moratoriju nodokļu paaugstināšanai,” savā uzrunā pauda Dombrovskis.

„Uzskatu, ka ēnu ekonomikas apkarošana ir ne tikai ekonomiskas, bet arī morālas kategorijas jautājums. Mūsu mērķis ir samazināt ēnu ekonomiku uz pusi tuvāko triju gadu laikā,” turpināja Dombrovskis.

Kā konkrētu mērķi attiecībā uz konkurētspējas novērtējumu premjers izvirzīja nepieciešamību Pasaules Bankas Doing Business indeksā no 27. vietas 2010. gadā pārvietoties uz 18. vietu 2014. gadā.

„Mūsu uzdevums ir turpināt parādīt VIENOTĪBAS komandas profesionalitāti. VIENOTĪBU veidojošām partijām jāatsakās no vēlmes noteikt partiju kvotas iespējamo amatu sadalē, galvenais kritērijs nākošo ministru kandidātu izvirzīšanā būs profesionālisms. VIENOTĪBĀ jābūt augstai konkurencei un atklātai sacensībai, lai pierādītu savas spējas tikt izvirzītam par ministra vai cita augsta amata kandidātu,” norādīja Dombrovskis.

„Par VIENOTĪBU balsos tie, kuri novērtē mūsu paveikto valsts stabilitātei, un kuriem ir būtiska Rietumu vērtībās balstīta Latvijas izaugsme. Par mums savas balsis atdos arī tie, kuri nepaļausies uz politiskiem un ekonomiskiem eksperimentiem, un kuriem nav saistību balsot par oligarhu partijām. VIENOTĪBAS vēlētājs zina, ka mēs nepieļausim kompromisus par mūsu valsts vēsturi un valodu, bet ar cieņu uztveram visus Latvijas iedzīvotājus, kuri visi kopā šodien veido Latvijas tautu un tās nākotni,” savā uzrunā norādīja Dombrovskis.

“Ražošana, darbs un izglītība” – Valda Dombrovska plāns stabilai Latvijas attīstībai

Kā iepriekš ziņots, šodien, 6. augustā, Valkā norisinās partijas VIENOTĪBA dibināšanas sapulce.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
E-pasts: [email protected]
Foto: flickr.com/Valsts kanceleja

Dalies ar ziņu