Skip to main content

Dombrovskis aicina Jēkabpils pašvaldību izmantot piedāvāto risinājumu kompensāciju izmaksai Jēkabpils traģēdijā cietušajiem policistiem

Pirmdien, 18. aprīlī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis personīgi sazinājās ar Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāju Leonīdu Salcēviču un aicināja nodibināt pašvaldības apbalvojumu kompensācijas izmaksai Jēkabpils traģēdijā cietušajiem policistiem.

Šādu īstermiņa risinājumu sagatavoja Valsts kanceleja, atzīstot Iekšlietu ministrijas piedāvājumu slēgt dāvinājuma līgumu neatbilstošu likuma normām. Kā ilgtermiņa risinājumu, lai šādas situācijas vairs neatkārtotos, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis 11. aprīļa Ministru kabineta komitejas sēdē ierosināja Finanšu ministrijai sadarbībā ar Valsts kanceleju izstrādāt nepieciešamos papildinājums Likumā "Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu" un papildināt šo likumprojektu ar jaunu pantu, ka ziedojums valsts un pašvaldības budžetam nevar tikt uzskatīts par valsts mantas izšķērdēšanu.

„Ar šādu situāciju, kad ziedojums valsts budžetam tiek uzskatīts par pretlikumīgu, mēs saskārāmies jau organizējot Latvijas dalību Šanhajas EXPO 2010, kad finansējums šim pasākumam tika piesaistīts valsts kapitālsabiedrību ziedojumu formā. Svarīgi, lai tiktu sagatavotas izmaiņas likumā, lai šādas situācijas turpmāk nerastos,” norāda Ministru prezidents V. Dombrovskis.


Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru prezidenta preses sekretāra p.i.
Tālr.: +371 67082919
[email protected]
 

 

Dalies ar ziņu