Skip to main content

Ministru prezidents pārrunā sabiedrības veselības politikas prioritātes ar Pasaules Veselības organizācijas pārstāvi

Pirmdien, 18. aprīlī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālo direktori Zuzannu Jakabu (Zsuzsanna Jakab). Tikšanās laikā puses pārrunāja sabiedrības veselības politikas jautājumus Latvijā.

Z. Jakab sarunas laikā pauda gandarījumu par Latvijas pieeju, ilgtermiņā plānojot sabiedrības veselības politiku un izstrādājot Sabiedrības veselības pamatnostādnes 2011. – 2017. gadam. PVO pārstāve arī aicināja šo pamatnostādņu ieviešanu attiecināt uz visu nozaru politikām un iesaistīt visus valdības ministrus. Latvija, izmantojot šo pieeju, ir paraugs citām Eiropas valstīm.

Tikšanās laikā Z. Jakab uzsvēra, ka saredz iespēju Latvijā vēl paaugstināt akcīzes nodokli stiprajam alkoholam, jo Latvijā alkohola cenas ir salīdzinoši zemas.

Ministru prezidents norādīja, ka valsts budžeta ietvarā veselības joma ir viena no prioritātēm, līdz ko finansiālā situācija atļaus palielināt atvēlēto naudas apjomu šai nozarei, tas tiks darīts. Vienlaikus V.Dombrovskis uzsvēra, ka 2012. gadā vēl nepieciešams veikt izdevumu samazinājumu fiskālās konsolidācijas ietvaros apmērā no 150 – 180 miljoniem latu.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru prezidenta preses sekretāra p.i.
Tālr.: +371 67082919
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu