Skip to main content

Dombrovskis apsveic Lielbritānijas ārlietu ministru ar veiksmīgām olimpiskajām spēlēm

2012. gada 12. augustā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Lielbritānijas ārlietu ministru Viljamu Heigu (William Hague) un apsveica Londonu ar veiksmīgu olimpisko spēļu organizēšanu.

„Latvijas valdības un olimpiskās delegācijas vārdā vēlos apsveikt Lielbritāniju ar veiksmīgu XXX vasaras olimpisko spēļu organizēšanu un pateikties ikvienam, kas palīdzēja veiksmīgai to norisei. Šīs divas Londonas olimpisko spēļu nedēļas gan Latvijas labākajiem sportistiem, gan daudziem tūkstošiem līdzjutēju paliks atmiņā kā neaizmirstams piedzīvojums, kā arī apliecinājums olimpiskajām vērtību nozīmei mūsdienās.”

Pārrunājot abu valstu attiecības, V. Dombrovskis Lielbritānijas ārlietu ministru informēja par Latvijas prioritātēm nākamajā Eiropas Savienības finanšu plānošanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam. Latvijai ir svarīgi saglabāt pietiekamu kohēzijas finansējuma pieejamību, lai straujāk tuvotos attīstītāko Eiropas reģionu līmenim, kā arī nodrošināt taisnīgu lauksaimniecības tiešmaksājumu sadali, lai nevienas valsts zemnieki nesaņemtu mazāk par 80% no vidējā tiešmaksājumu apjoma Eiropā. V. Heigs pauda izpratni par Latvijas interesēm un apstiprināja, ka Lielbritānija ņems vērā Latvijas viedokli tālākajās diskusijās par nākamo ES budžeta ciklu.

Savukārt, pārrunājot Latvijas un Lielbritānijas sadarbību NATO ietvaros, V. Dombrovskis aicināja Lielbritāniju aktīvāk izmantot Ziemeļu distribūcijas tīklu gan Afganistānā izvietoto Lielbritānijas spēku apgādei, gan arī kravu nosūtīšanai atpakaļ no Afganistānas uz Lielbritāniju.

Tāpat amatpersonas pārrunāja situāciju eirozonā. V. Dombrovskis uzsvēra, ka pašlaik ir svarīgi koncentrēties uz stabilas izaugsmes nodrošināšanu visā ES teritorijā, taču tā nav sasniedzama uz deficīta palielināšanas rēķina. ES valstīm jākoncentrējas uz atbalstu inovācijām, pilnvērtīgāku iekšējā tirgus iespēju izmantošanu un konkurētspējas kāpināšanu ar citiem pasaules reģioniem.

V. Dombrovskis 12. augustā piedalīsies Lielbritānijas valdības rīkotajā pieņemšanā, kā arī apmeklēs Olimpisko spēļu noslēguma ceremoniju. Premjers Latvijā atgriezīsies 13. augustā.

Fotogrāfijas no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr: 26556965, 67082865
[email protected]

Dalies ar ziņu