Skip to main content

Dombrovskis ar Lielbritānijas aizsardzības ministru pārrunā sadarbību aizsardzības jomā

FOTO no tikšanās

2013. gada 6. septembrī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Lielbritānijas aizsardzības ministru Filipu Hamondu (Rt Hon Philip Hammond), kuras laikā pārrunāja abu valstu sadarbības aktualitātes aizsardzības jomā.

V.Dombrovskis pateicās Lielbritānijas ministram par līdzšinējo sadarbību Eiropas Savienības (ES) Kaujas grupas izveidē, norādot uz pozitīvo pieredzi, ko Nacionālie bruņotie spēki ir guvuši sagatavošanas procesā un mācībās Lielbritānijā.

Latvijas kontingents, kuru pirmo reizi veido tikai Zemessardze, šā gada 1.jūlijā uzsāka dežūru Lielbritānijas vadītajā ES Kaujas grupā. Premjers atzina, ka tas ir liels izaicinājums mūsu zemessargiem, ar kuru tie ir veiksmīgi tikuši galā.

Premjers uzteica arī abu valstu veiksmīgo un ciešo sadarbību, nodrošinot kravu tranzītu uz Afganistānu, kā arī aicināja Lielbritāniju izvērtēt atbalstu NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra veidošanā Latvijā.

Lielbritānijas aizsardzības ministrs F.Hamonds Latvijā ir ieradies vienas dienas darba vizītē. Tās laikā viņš tikās ar aizsardzības ministru Arti Pabriku un apmeklēja Kalnciema jaunsargu vienības nodarbības, savukārt vizītes noslēgumā piedalīsies Rīgas konferencē.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: +371 67335062
[email protected]

Dalies ar ziņu