Skip to main content

Dombrovskis: Ar vienotu politiķu un sabiedrības vīziju Latvija var kļūt par pārtikušu Eiropas valsti

„Valsts nozīmi un vietu nosaka nevis tās ģeogrāfiskais izmērs, bet gan politiķu un sabiedrības vienošanās par skaidriem politiskiem un ekonomiskiem mērķiem – vienota vīzija un apņēmība to padarīt par īstenību. Es ticu, ka mēs varam kļūt par Eiropas pārtikušu, ekoloģiski tīrāko un cilvēkam komfortablāko zonu – Latvija to var,” apvienības VIENOTĪBA dibināšanas kopsapulcē uzsvēra Dombrovskis.

„Lai cik sarežģīts ir bijis šis aizvadītājs gads, šobrīd kā Ministru prezidents varu apliecināt, ka mūsu lēmums uzņemties valdības vadību bija pareizs. Vēl vairāk: iespējams, ka šis nozīmīgais laiks valsts vadībā kļuva par tiešu apstiprinājumu tam, ka uz nākamajām Saeimas vēlēšanām mums jāiet kopā ar saviem sabiedrotajiem,” uzrunā norādīja premjers.
Krīze mūsu valstij sniedz iespēju no burbuļekonomikas, kas balstījās uz lētu kredītresursu bezatbildīgas tērēšanas, pāriet uz atbildīgu pašu pelnītas labklājības audzēšanu, kuras obligāts priekšnoteikums ir valsts finansiālā stabilitāte, uzrunā norādīja Ministru prezidents. Valdība gada laikā paveikusi divus valstij izšķirošus darbus – ir novērsts valsts bankrots un nodrošināta valsts stabilizācija. Tagad ir jāsper trešais solis – jāsāk pakāpeniska, bet stabila un ilgtspējīga valsts attīstība, uzsvēra Dombrovskis, norādot, ka valdības darbs ekonomiskās krīzes pārvarēšanai notiek trīs galvenajos virzienos – fiskālā konsolidācija, ekonomikas sildīšana un sociālās drošības tīkls sociālās spriedzes mazināšanai.

Viens no pamatpīlāriem, uz ko balstīt varas politiku nākotnē, ir valsts konkurētspējas atjaunošana un palielināšana, īpašu uzmanību veltot valsts eksportspējas palielināšanai, uzņēmējdarbības atbalstam, kā arī sociālā līdzsvara un stabilitātes nodrošināšanai „sociālā drošības tīkla” ietvaros, norādīja Dombrovskis.

„Tomēr politiskās vides sakārtošana un sabiedrības uzticības atjaunošana ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem ne tikai tam, lai krīzes pārvarēšanas pasākumus un smagos lēmumus varētu pieņemt un īstenot dzīvē, bet arī tādēļ, lai nākamajās Saeimas vēlēšanās dominētu pilsoniski atbildīga, aktīva un gudra vēlētāju pozīcija. Lai balsis nevarētu nopirkt ne tiešā, ne pārnestā nozīmē. Es ticu, ka šajā rudenī Latvijas vēlētāji apliecinās savu prasību pēc jaunas, godīgas un eiropeiskas politikas, kam nav nekā kopīga ar oligarhu politbiznesa projektiem,” pauda Dombrovskis.

Dalies ar ziņu