Skip to main content

Āboltiņa: VIENOTĪBAI jāieliek jauni pamati savstarpējai uzticībai

„Ar politisko partiju apvienības VIENOTĪBA dibināšanu Latvija sper pirmo soli uz citādu Latviju, kurā jāieliek jauni pamati savstarpējai uzticībai. Sabiedrība nevēlas, lai tās dzīvi diktētu korumpēti, nekompetenti, bezatbildīgi, un pret tautas sāpēm imūni politiķi. Sabiedrībai nav jāizpilda pavēles, bet jāiesaistās un jāietekmē valsts procesi,” šodien partiju apvienību VIENOTĪBA dibināšanas kongresā uzsvēra partijas Jaunais laiks valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa norādīja, ka kopā ir iespējams izdarīt vairāk un gudrāk, nekā darbojoties atsevišķi, tāpēc viņa cerīgi raugās uz partiju apvienības VIENOTĪBA izveidi, kas Latvijas politikā ienesīs jaunas pārmaiņas. „No citiem politiskajiem spēkiem VIENOTĪBA atšķirsies ne tikai ar jaunu politisko kultūru, bet arī ar to, ka mēs nebaidāmies no darba un nekad nemeklējam vieglāko ceļu. Mēs nevairāmies no atbildības un uzņemamies risināt jautājumus, kas ir svarīgi valstij, nevis dod bonusa punktus politiskajos skaistumkonkursos. Mēs lepojamies ar izglītotiem un profesionāliem politiķiem, kurus pamazām sāk novērtēt Latvijas sabiedrība, kuru paveikto augsta ranga ārvalstu eksperti min kā piemēru citām valstīm. Tāda komanda ir apvienota partiju apvienībā VIENOTĪBA,” uzrunā norādīja Āboltiņa.

„Šodien ideja par labāku valsti ir attīstījusies tālāk, Jaunajam laikam, Sabiedrība Citai Politikai un Pilsoniskajai savienībai atrodot nopietnus, uzticamus un ilglaicīgus domubiedrus. VIENOTĪBAS rindās ir apvienoti dažādu jomu profesionāļi, kuriem nav pieņemama politikas un biznesa interešu jaukšana, kā arī bezatbildība, ar kādu atsevišķi politiskie spēki izturas pret pašu īstenotās „gāzi grīdā” politikas fiasko. Sabiedrība ir vīlusies savos algotajos politiķos un viņu pacietības mērs ir izsmelts. Partiju apvienības VIENOTĪBA uzdevums ir atjaunot uzticību, skaidri parādot, ka valsts tiek vadīta kopā ar cilvēkiem. Mēs nedrīkstam pievilt sabiedrības uzticēšanos,” uzsvēra Āboltiņa.

Vienlaikus Āboltiņa atzina, ka viņu uztrauc valsts izdegšana, un cilvēku došanās uz vēlēšanām kā protestu. Tā ir bīstama tendence – iet uz vēlēšanām, lai protestētu pret valsti, norādīja partijas Jaunais laiks līdere: „Tāpēc es, liekot roku uz sirds, aicinu ikvienu ar saviem darbiem un apņemšanos nepieļaut, lai Saeimas vēlēšanas kļūtu par atriebību Latvijai, par balsojumu pret Latvijas brīvības ideju un demokrātiju. Iespējams, naidu un aizmirstību ir pelnījuši atsevišķi politiķi, bet ne mūsu zeme un tauta,” uzsvēra Āboltiņa, atgādinot, ka tikai mēs visi kopā izšķirsim valsts ceļu turpmākajos četros gados.

Tāpat Jaunā laika līdere ir pārliecināta, ka nākotnes uzticības kritērijs būs profesionāli un atbildīgi paveikts darbs: „Mēs redzam, ka Valda Dombrovska valdība, par spīti dažādu „labvēļu” riteņos mestajiem sprunguļiem, ir pierādījusi savu rīcībspēju, novērsusi valsts bankrotu un attaisnojusi starptautisko aizdevēju uzticību. Bet mums ir jāsaprot, ka jebkura valdība ir tik stipra, cik stipra ir Saeima. Šobrīd “100 gudrās galvas” tauta piesauc ar neslēptu ironiju, bet mūsu visu rokās ir panākt, lai jaunajā Saeimā darbotos kompetenti, zinoši un godīgi deputāti. Tādi, kam politika ir goda lieta, kas spēj izvērtēt sarežģītus jautājumus finansēs, tautsaimniecībā, sociālajā jomā.”
 

Solvitas Āboltiņas runa VIENOTĪBAS dibināšanas kongresā

Dalies ar ziņu