Skip to main content

Dombrovskis: Brazīlijā interesējas par Latvijas tranzīta un loģistikas priekšrocībām

Pirmdien, 11. jūlijā Sanpaulu, Brazīlijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis piedalījās II Latvijas – Brazīlijas biznesa forumā, tikās ar Sanpaulu Rūpniecības federācijas vadību un Sanpaulu gubernatoru. V. Dombrovskis Brazīlijas pusei uzsvēra, ka Latvija piedāvā labākos tranzīta un loģistikas pakalpojumus Baltijas valstīs, kas var kalpot kā platforma Brazīlijas preču eksportam uz NVS un citu reģionu tirgiem.

V. Dombrovskis Sanpaulu piedalījās II Latvijas – Brazīlijas biznesa forumā, kura ietvaros tikās ar Sanpaulu Rūpniecības federācijas vadību (Commerce and Industry Federation of São Paulo). Sarunas laikā ar Federācijas prezidentu Paulo Skafu (Paulo Scaff) transports un loģistika tika atzīmēta kā perspektīvākā sadarbības joma. Federācijas prezidents izrādīja interesi par Latvijas priekšrocībām, jo Brazīlijas uzņēmējiem Latvija interesē kā platforma pieejai Krievijas un NVS tirgiem. Premjers uzsvēra, ka Latvija var piedāvāt nepieciešamo loģistikas infrastruktūru un lielāko kapacitāti reģionā, kā arī izdevīgu nodokļu režīmu brīvostās.

Sarunas laikā ar Sanpaulu gubernatoru Geraldo Alkminu (Geraldo Jose Rodrigues Alckmin Fliho) puses vienojās attīstīt sadarbību starp Santos ostu un Rīgas un Ventspils brīvostām. Tika pārrunātas sadarbības iespējas ar „Baltic Juice Terminal” apelsīnu sulas koncentrāta eksporta jomā. V. Dombrovskis aicināja G. Alkminu attīstīt sadarbību ar Latviju arī tūrisma un kultūras jomās. Santos osta, kuru vizītes ietvaros apmeklēja V. Dombrovskis, ir pasaulē lielākais apelsīnu sulas un gaļas eksportētājs, un tā apkalpo vienu trešdaļu no Brazīlijas eksporta.

Pirmdien premjeram bija atsevišķas tikšanas ar Brazīlijas uzņēmumiem Votorantim, Cutrale un Louis Dreyfus. Sarunas laikā puses vienojās, ka kompānijas veiks padziļinātu izpēti un apmeklēs Latviju, lai iepazītos ar Latvijas brīvostu piedāvājumu klātienē. Pašlaik šīs kompānijas izmanto Nīderlandes ostu pakalpojumus. Kā uzsvēra premjers, Latvijas ostu izmantošana ļautu samazināt izmaksas un termiņus.

Kā norādīja Ministru prezidents V. Dombrovskis: „Brazīlijas loma starptautiskajā arēnā pieaug gan politiski, gan ekonomiski, līdz ar to pieaug iespējas attīstīt sadarbību ar jauniem reģioniem, tai skaitā Latviju. Pašreizējā ekonomiskā situācija abām valstīm dod jaunas iespējas, kuras jāizmanto sadarbības attīstīšanai.”

II Latvijas – Brazīlijas biznesa foruma ietvaros Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera noslēdza sadarbības memorandu ar Sanpaulu Rūpniecības federāciju, kā arī Rīgas brīvosta noslēdza sadarbības memorandu ar Santos ostu, kas ļaus aktīvāk sadarboties. Sanpaulu Rūpniecības federācija ir ietekmīgākā uzņēmēju asociācija Brazīlijā un apvieno 150 000 uzņēmumus.
Kā ziņots, laikā no 8. jūlija līdz 12. jūlijam Ministru prezidents Valdis Dombrovskis atrodas darba vizītē Brazīlijā. Vizītes mērķis ir veicināt politisko dialogu un attīstīt sadarbību starp Latvijas un Brazīlijas uzņēmumiem. 9. jūlijā Ministru prezidents apmeklēja Riodežaneiro ostu, kā arī tikās ar Brazīlijas latviešiem, kuri iesaistīti uzņēmējdarbībā. Svētdien, 10. jūlijā Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Novo Odesas pilsētā Brazīlijā tikās ar Brazīlijas latviešu organizācijas pārstāvjiem. Novo Odesa ir viens no nozīmīgākajiem latviešu centriem Brazīlijā. 12. jūlijā Braziljā premjers tiksies ar Brazīlijas viceprezidentu Mihaelu Temeru (Michel Temer) un citām augstākajām amatpersonām.

Vizītē Ministru prezidentu pavada Latvijas uzņēmēju delegācija, kas pārstāv 7 Latvijas uzņēmumus. Transporta un loģistikas nozari pārstāvēs Rīgas brīvosta un Ventspils brīvostas pārvalde, bioetanola ražošanu SIA „Jaunpagasts Plus”, pārtikas nozari LSEZ SIA „Kolumbija”, juridisko pakalpojumu nozari Zvērinātu advokātu birojs „BDO Zelmenis&Liberte”, finanšu pakalpojumus AS „Rietumu banka” un informācijas tehnoloģiju nozari A/S „SAF Tehnika”.

Foto no Ministru prezidenta dalības II Latvijas – Brazīlijas biznesa forumā

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālr.: +37129120742, +371670821919
Foto: Julia Moraes

 

Dalies ar ziņu