Skip to main content

Kalniete kritizē Eiropas Komisiju par netaisnīgo budžeta piedāvājumu

Eiropas Parlamentā (EP) deputāte Sandra Kalniete (Vienotība) pirmdienas novakarē EP Lauksaimniecības komitejas sēdē kritizēja lauksaimniecības komisāru Dačianu Čološu par Eiropas Komisijas priekšlikuma Eiropas Savienības budžetam 2014. – 2020. gadam. Uzrunājot komisāru un deputātus, Kalniete uzsvēra, ka Komisijas piedāvājums attiecībā uz tiešajiem maksājumiem lauksaimniekiem ir netaisnīgs un nepieņemams.

"Ja mēs apstiprinātu Komisijas priekšlikumu, Latvijas zemnieki vēl 2020. gadā, 30 gadus pēc dzelzs priekškara krišanas, saņemtu trīs reizes mazāku atbalstu kā dažu Rietumeiropas valstu zemnieki jeb tikai pusi no vidējā atbalsta Eiropā. Tas ir netaisni un ir pretrunā ar Eiropas lauksaimniecības politikas deklarētajiem mērķiem. Es uzskatu, ka ikvienā dalībvalstī zemniekiem ir jāsaņem vismaz 80% un ne vairāk kā 120% no vidējā maksājuma par vienu hektāru Eiropā," uzrunājot komisāru teica Sandra Kalniete. Deputāte arī uzsvēra, ka Kopējās lauksaimniecības politikas reformas pārejas periodam ir jābūt pēc iespējas īsākam, bet dalībvalstīm, kur tiešie maksājumi šobrīd ir krietni zem vidējā līmeņa, izlīdzināšanai ir jāsākas ar 2014. gadu.

Kalniete aicināja komisāru Čološu darīt visu iespējamo, lai KLP ieviešana atbilstu tās izvirzītajiem mērķiem un lai tā veicinātu godīgu konkurenci Eiropas vienotajā tirgū. "Tikai šī mērķa sasniegšanai Jums būs atbalsts Parlamentā," sacīja deputāte.

Kopumā ievērojama daļa Lauksaimniecības komitejas deputātu kritizēja Komisijas budžeta piedāvājumu gan par tiešo maksājumu sadalījumu dalībvalstīm, gan par citiem KLP aspektiem. Diskusijas par budžeta piedāvājumu Lauksaimniecības komitejā turpināsies septembrī. EP ir koplēmuma tiesības attiecībā uz KLP reformu un EP arī apstiprina Eiropas Savienības budžetu.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Spravņiks
Parlamentārais asistents
[email protected]

 

Dalies ar ziņu