Skip to main content

Dombrovskis: EK un ECB novērtē Latvijas paveikto ekonomikas sakārtošanā

„Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās bankas pozitīvais vērtējums ir atzinība par Latvijas ekonomikā panāktajām izmaiņām, kas lielā mērā izdevies, pateicoties Latvijas uzņēmējiem, iedzīvotājiem un sabiedrībai kopumā. Tas sniedz Latvijai iespēju spert nākamo soli attīstībai un pievienoties Eiropas vienotajai valūtai” – tā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis vērtē šodien publiskotos EK un ECB konverģences ziņojumus, kuros secināts, ka Latvijas ekonomika atbilst visiem Māstrihtas kritērijiem un ir gatava iekļauties eirozonā.

„Deviņus gadus pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā mūsu ekonomika ir nostabilizējusies un sasniegusi veselīgu struktūru. Turpmākai attīstībai mums nepieciešama stabila, starptautiski uzticama valūta, un Latvijas pievienošanās eirozonai būs spēcīgs papildus stimuls mūsu valsts ekonomikas izaugsmei, kas sniegs iespēju straujāk uzlabot iedzīvotāju labklājību un dzīves līmeni,” uzskata V.Dombrovskis.

„Iedzīvotāju atbalsts šim solim ir svarīgs faktors, kam rūpīgi sekojam līdzi, kā arī novērtējam līdz šim saņemto sabiedrības atbalstu eiro ieviešanai. Esmu gandarīts, ka stingru atbalstu eiro ieviešanai ir pauduši nozīmīgākie valdības sociālie un sadarbības partneri – LDDK, LTRK un LBAS, kā arī daudzas nevalstiskās organizācijas. Arī uzņēmēju vidū vairāk kā divas trešdaļas atzīst šī soļa pareizību. Iedzīvotāju atbalsts pakāpeniski pieaug, taču joprojām ļoti svarīgs ir kvalitatīvs dialogs ar sabiedrību, atbilstoši skaidrojot eiro ieviešanu saistītos pragmatiskos jautājumus, ā arī nodrošinātu maksimālu atbalstu eiro ieviešanas procesā,” apliecina Latvijas valdības vadītājs.

20. un 21. jūnijā notiks ES Ekonomikas un finanšu padomes (ECOFIN) sēde, kurā dalībvalstu finanšu ministri apspriedīs EK un ECB, pieņemot rekomendāciju par Latvijas aicināšanu pievienoties eirozonai. 28. un 29. jūnijā šis jautājums tiks izskatīts Eiropadomes sanāksmē, piedaloties valstu līderiem, savukārt gala lēmums gaidāms 9. jūlija ECOFIN sanāksmē, kurā piedalīsies arī Latvijas finanšu ministrs.

Šī gada 4. martā Latvijas valdība vērsās EK un ECB ar lūgumu novērtēt valsts gatavību pievienoties eirozonai. Šodien publiskotajos ziņojumos detalizēti izvērtētas Latvijas ekonomikas attīstības perspektīvas un riski, secinot, ka panākts augsts un ilgtspējīgs konverģences līmenis, kas Latvijai ļauj ieviest eiro ar 2014. gada 1. janvāri.

EK konverģences ziņojums pieejams šeit.
ECB konverģences ziņojums atrodams šeit.
Ministru prezidenta V.Dombrovska preses konferences audioieraksts izvietots šeit.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865,+371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu