Skip to main content

Dombrovskis iepazīsies ar bioenerģijas ieguves tehnoloģijām

Lielbritānija, 8. augusts. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis dosies uz Dansfoldas (Dunsfold) pilsētu, lai apmeklētu alternatīvās enerģijas ieguves tehnoloģiju kompānijas „TMO Renewables Limited” rūpnīcu un iepazītos ar tās izstrādātajiem inovatīvajiem risinājumiem organisko sadzīves atkritumu pārstrādē bioetanolā un citos enerģijas veidos.

Bioetanola ražotni premjers apmeklēs kopā ar Oksfordas Universitātes „Oriel” koledžas rektoru, Lielbritānijas Nacionālā ekonomisko un sociālo pētījumu institūta locekli Dereku Morisu (Derek Morris) un Lielbritānijas Parlamenta apakšpalātas locekli Timu Jeo (Tim Yeo).

TMO Renewables Limited strādā ciešā sadarbībā ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tehnoloģiju izpētes kompāniju „Greenworld Fuels”, ieviešot bioetanola degvielas ražošanas no biomasas risinājumus. Uzņēmums „Greedworld Fuels” ir pārstāvēts arī Latvijā un pašlaik veic priekšizpētes darbus bioetanola ražotnes būvniecībai.

TMO Renewables Limited ir viens no līderiem „otrās paaudzes” biodegvielas ieguves tehnoloģiju attīstībā, tās iegūstot no nepārtikas organiskas izcelsmes izejvielām. Uzņēmums ir izveidojis unikālu trīs pakāpju organisko atkritumu pārstrādes platformu, kur ar termofilo mikroorganismu palīdzību tiek ražots celulozes etanols. TMO Renewables Limited izstrādātās tehnoloģijas veiksmīgi komercializētas tādās valstīs kā ASV, Ķīna, Brazīlija un Krievija.

Pēc kompānijas bioetanola ražotnes apmeklējuma premjers atgriezīsies Londonā, lai vakarā klātienē vērotu Latvijas vieglatlētu startus Olimpiskajā stadionā.

V. Dombrovskis Lielbritānijā uzturas līdz 13. augustam, lai apmeklētu Londonas XXX Olimpisko spēļu pasākumus un atbalstītu Latvijas olimpiskās delegācijas startus. 8. augustā Ministru prezidents piedalīsies pieņemšanā, kas vēstniecībā tiek rīkota par godu Latvijas olimpiešiem, bet 12. augustā tiksies ar Lielbritānijas ārlietu ministru Wiljamu Heigu (William Hague).

Foto no premjera vizītes Londonā

Plašāka informācija par kompāniju TMO Renewables Limited pieejama šeit, un par uzņēmumu Greenworld Fuels – šeit.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu