Skip to main content

Dombrovskis: jāturpina pozitīvā dinamika starp Latviju un ASV

Ceturtdien, 5. jūlijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tiekoties ar ASV vēstnieci Latvijā Džūditu Gārberi (Judith Garber) viņas atvadu vizītē pateicās par viņas ieguldījumu Latvijas un ASV attiecību stiprināšanā un atzina, ka pēdējie trīs gadi, kopš Dž. Gārbere Latvijā pārstāv ASV, bijuši ļoti auglīgi gan politiskās gan ekonomiskās sadarbības uzlabošanā starp abām valstīm. Premjers izteica cerību, ka šī pozitīvā dinamika turpināsies arī nākotnē, sniedzot ieguvumus abām valstīm.

Savukārt Dž. Gārbere neslēpa gandarījumu, ka, nododot savus pienākumus nākamajam ASV vēstniekam, Latvijas un ASV attiecības ir ļoti labas. Politiskajā dimensijā to atspoguļo pagājušajā nedēļā notikušās ASV Valsts sekretāres Hilarijas Klintones un ASV Kongresa delegācijas vizītes, bet ekonomiskajā jomā šonedēļ notikusī ASV uzņēmēju delegācijas vizīte Latvijā. Atskatoties uz ASV uzņēmēju apmeklējumu, vēstniece informēja, ka virkne ASV kompāniju tās laikā atraduši jaunus partnerus un strādās pie konkrētu sadarbības projektu īstenošanas. Vēstniece arī norādīja, ka Latvijai pašlaik ir labs starptautiskais imidžs, kas palīdz vairot arī interesi par ekonomisko sadarbību.

Tāpat ASV vēstniece pateicās par Latvijas atbalstu valstu kopējiem mērķiem NATO. Vēstniece uzsvēra, ka Latvijas atbalsts ASV Afganistānas, Irākas un citos jautājumos ir bijis ļoti nozīmīgs un pauda gandarījumu, ka to izdevās saglabāt arī krīzes laikā. Savukārt V. Dombrovskis apstiprināja Latvijas apņēmību sekot apstiprinātajai stratēģijai palielināt ieguldījumus aizsardzībā, tādējādi uzlabojot gan Latvijas bruņoto spēku aizsardzības spējas, gan Latvijas pienesumu kolektīvajā drošībā.

Fotogrāfijas no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu