Skip to main content

Dombrovskis: jāveido jauns KNAB struktūras modelis

Pēc Ministru prezidenta Valda Dombrovska iniciatīvas sestdien, 13. novembrī, uz sarunu par konfliktsituāciju risināšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ieradās biroja vadītājs Normunds Vilnītis un viņa vietnieki Juta Strīķe un Alvis Vilks.

Vērtējot esošo situāciju KNAB, kas ietver gan biroja vadītāja izstrādātos pretrunīgos KNAB reorganizācijas plānus, gan biroja vadības un darbinieku konfliktus ar N. Vilnīti, Ministru prezidents uzsvēra, ka šādos apstākļos tiek nepieļaujami negatīvi ietekmēta KNAB reputācija un palielināti korupcijas apkarošanas riski. Lai apturētu situācijas eskalāciju un rastu risinājumus turpmākai KNAB darbībai, V. Dombrovskis ir iesniedza rezolūciju KNAB vadītājam N. Vilnītim un parakstīja rīkojumu par grozījumiem starpinstitūciju komisijas sastāvā un uzdevumos KNAB situācijas vērtēšanai.

KNAB priekšniekam N. Vilnītim ar rezolūciju tiek uzdots līdz 6. decembrim sagatavot priekšlikumus KNAB struktūras jauna modeļa izstrādei un iesniegt tos Ministru prezidentam, pirms tam izskatot tos biroja padomē un saskaņojot ar jauno starpinstitūciju komisiju.

Lai saskaņā ar Nacionālās drošības padomes 2010. gada 19. jūnija sēdes lēmumu izvērtētu KNAB struktūras modeļa efektivitāti biroja funkciju optimizēšanai un darbības uzlabošanai attiecībā uz veidojamo reģionālā principa sasaisti ar funkcionālajiem blokiem, kā arī lai izstrādātu priekšlikumus par biroja struktūras jauno modeli un izvērtētu biroja priekšnieka atsevišķu lēmumu un faktiskās rīcības tiesiskumu un atbilstību valsts interesēm un demokrātiskās pārvaldes principiem, V. Dombrovskis ar rīkojumu Nr. 406 apstiprinājis jaunu komisijas sastāvu, kurā J. Dalbiņa un Dz. Jaundžeikara vietā atbilstoši ieņemamajiem amatiem Saeimā strādās G. Daudze un A. Latkovskis. Komisijai līdz 2011. gada 10. janvārim Ministru prezidentam jāiesniedz iepriekš minēto jautājumu vērtējumi un priekšlikumi situācijas risināšanai.

Sarunas gaitā V.Dombrovskis norādīja, ka no KNAB darbiniekiem saņēmis 13 vēstules, kurās izteikta neapmierinātība ar N.Vilnīša vadības stilu un rīcību. To vidū arī KNAB darbinieku kolektīvā vēstule, kurā vairākums biroja darbinieku izsaka neuzticību biroja priekšniekam. Ministru prezidents uzskata, ka šāda situācija KNAB ir nepieļaujama un atbildība par tās eskalāciju, pirmkārt, jāuzņemas biroja vadītājam un viņa vietniekiem.

 

Informāciju sagatavoja:
Līga Krapāne
Ministru prezidenta preses sekretāre
Tālr. 67082865
[email protected]

Dalies ar ziņu