Skip to main content

Panākta vienošanās par valsts budžeta konsolidācijas apjomu

Svētdien, 14. novembrī, pēc konsultācijām ar starptautiskajiem aizdevējiem (Starptautisko Valūtas fondu un Eiropas Komisiju) Ministru prezidenta Valda Dombrovska vadītā sarunu grupa ir panākusi vienošanos par nākamā gada valsts budžeta konsolidācijas apjomu. Saskaņā ar vienošanos 2011. gada valsts budžeta konsolidācijas apjoms būs 280 miljonu latu apmērā. Turpmākajā sarunu gaitā valdībai un starptautiskajiem aizdevējiem vēl jāvienojas par konsolidācijas pasākumiem.

Ministru prezidents V. Dombrovskis uzsver, ka iepriekš paustās prognozes par 3. ceturkšņa makroekonomisko rādītāju pozitīvo ietekmi uz konsolidācijas apjomu ir attaisnojušās: „Valdībai lemjot par konkrētiem budžeta konsolidācijas pasākumiem, lielu uzmanību būs jāpievērš tam, lai uzņēmējdarbība iegūtu izaugsmes un turpmākas attīstības iespējas. Tas ir nozīmīgi mūsu valsts turpmākai izaugsmei un pilnīgai krīzes pārvarēšanai.”

„Intensīvu diskusiju un konsultāciju rezultātā mēs esam panākuši vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem, ka budžeta konsolidācijas apjoms būs mazāks nekā tas tika prognozēts iepriekš. Ņemot vērā Latvijas ekonomikas ātrāku atveseļošanos, mēs pārliecinājām mūsu partnerus, ka nākama gada budžeta konsolidācijas būs 280 miljonu latu apmēra, nevis vairāk,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Tāpat tika panākta vienošanos par Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto vidēja termiņa makroekonomiskās attīstības un fiskālās politikas ietvaru 2011.–2013. gadam. Ņemot vērā aktuālos šā gada trešā ceturkšņa IKP pieauguma rādītājus (pieaugums par 2,7% pret 2009. gada attiecīgo periodu), 2010. gadam FM prognozē IKP samazinājumu par 0,4%, 2011. gadam pieaugumu par 3,3%, 2012.gadam – pieaugumu par 4% un 2013.gadam – pieaugumu par 3,9%.

Saskaņā ar Ministru kabinetā (MK) jau apstiprināto budžeta pieņemšanas grafiku, iesaistot valdības sociālos un sadarbības partnerus, valdība turpina darbu pie valsts budžeta likumprojekta sagatavošanas. Plānots, ka 16. novembra ārkārtas sēdē, valdība skatīs budžeta konsolidācijas pasākumus.


Informāciju sagatavoja:
Līga Krapāne
Ministru prezidenta preses sekretāre
Tel:. 67082865
[email protected]

Dalies ar ziņu