Dombrovskis: Latvija ir gatava iespējamiem globāliem satricinājumiem
Latvija ir izpildījusi savus mājasdarbus, atjaunojusi starptautisko konkurētspēju un ir daudz gatavāka iespējamām ekonomiskām problēmām un globāliem satricinājumiem nekā citas valstis, šodien, 11. augustā, partijas VIENOTĪBA videosarunā atzina ministru prezidents Valdis Dombrovskis un finanšu ministrs Andris Vilks.
„Konkurētspēja ir fundamentālākais valsts attīstības faktors. Otrs aspekts ir finansiālā stabilitāte. Mēs jau esam samazinājuši budžeta deficītu līdz saprātīgam līmenim. Nākamgad to samazināsim līdz 2,5% IKP, kas atbilst Māstrihtas kritērijiem. Gan no konkurētspējas, gan finanšu stabilitātes viedokļa Latvija būs gatava, ja sekos kādi globāli satricinājumi,” uzsvēra premjers.
„Latvija un pārējās Baltijas valstis iespējamiem krīzes scenārijiem ir sagatavojušās daudz labāk nekā citas valstis. Kamēr citas valstis savas problēmas atliek, mēs esam izgājuši izdevumu konsolidācijas ceļu un esam uzsākuši izaugsmi,” norādīja Andris Vilks.
„Latvija ir izdarījusi ļoti daudz. Ņemot vērā paveikto, nostabilizējot ekonomiku un finanses, mums šobrīd netrūkst pasaules līmeņa investoru. Svarīgi, ka valsts ir prognozējama, jo tas ir mūsu attīstības pamatu pamats. Ja valstij ielikti stabili pamati, nav šaubu, ka stabili pamati ir arī uzņēmējdarbībai,” uzsvēra finanšu ministrs.
Kā būtisku faktoru finanšu ministrs minēja arī uzņēmēju un sabiedrības elastību. „Ja pasliktinās situācija pasaulē, Latvijas uzņēmējiem ir daudz labāka izpratne par to, kā būt efektīviem. Šajā ziņā daudzās jomās mums var parādīties papildus iespējas uz to valstu rēķina, kas nespēs būt tik elastīgas,” uzsvēra Andris Vilks.
Jau šobrīd ražošana uzrāda ļoti labus rezultātus. Valdībai, savukārt, jāpiedāvā stabilitāte nodokļu politikā, un tiklīdz ekonomiskā situācija to atļaus, jāveic darbaspēka nodokļu samazināšana, norādīja premjers un finanšu ministrs. Mūsu mērķis ir nodokļu sloga ziņā atgriezties pirmskrīzes līmenī un nākotnē turpināt to mazināt, atgādināja abi VIENOTĪBAS politiķi.
„Latvijas ekonomika ir uz eksportu orientēta, un līdzīgi kā Latvijā, arī mūsu partnervalstīs – Skandināvijā, Vācijā, Polijā, Krievijā – ekonomiskās izaugsmes rādītāji ir tikpat labi un labāki, tādēļ paredzams, ka, saglabājoties šādiem radītājiem, Latvijas ekonomiskā izaugsme turpinās paātrināties,” videosarunā norādīja Valdis Dombrovskis.
„Latvijas attīstība mūs pārsteigs. Līdz šim mūsu prognozes bijušas ļoti piesardzīgas, bet rezultāti – daudz labāki. Šobrīd viss Baltijas reģions izskatās ļoti atraktīvs, un šeit paredzama dinamiska attīstība. Mūsu uzdevums ir izmantot šo brīdi, nebaidīties no drosmīgiem lēmumiem, būt izlēmīgiem un nevilcināties,” Latvijas nākotnes izredzes komentēja finanšu ministrs.
Kā iepriekš ziņots, šodien uz videosarunu par aktualitātēm Latvijas un pasaules ekonomikā VIENOTĪBA aicināja Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un finanšu ministru Andri Vilku.
Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]