Skip to main content

Dombrovskis: Latvija ir gatava uzsākt Jauniešu garantijas iniciatīvu no 1. janvāra

12.novembrī, „Ņemot vērā ekonomisko situāciju Eiropā, visām dalībvalstīm jāfokusējas uz konkrētu rīcību, lai uzlabotu jauniešu nodarbinātību. Latvija būs gatava uzsākt īstenot Jauniešu garantijas iniciatīvu jau no 2014. gada 1.janvāra”, Francijas prezidenta Fransuā Olanda (François Hollande) rīkotajā starptautiskajā konferencē par jauniešu nodarbinātības veicināšanu Eiropā uzsvēra Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Šīs iniciatīva paredz veicināt arī jauniešu mobilitāti ES iekšienē. Šajā kontekstā V.Dombrovskis Eiropas līderiem uzsvēra, ka nepieciešams ņemt vērā valstu specifiskās situācijas un pasākumiem jāveicina arī krīzes rezultātā izbraukušo iedzīvotāju atgriešanās to mītnes zemē.

Konferences noslēgumā ES līderi vienojās, ka Eiropas Parlamentam, Eiropas Komisijai un dalībvalstīm jānodrošina Jauniešu garantiju finansējuma pieejamība jau no 2014. gada 1.janvāra, sākoties jaunajam ES daudzgadu plānošanas periodam. Problēma vairākās ES dalībvalstīs ir sasniegusi kritiskus apmērus, tādēļ risinājumi jāsniedz nekavējoties un tiem jābūt mērķtiecīgiem un individualizētiem.

Tāpat ES valstu līderi vienojās, ka svarīgākajam fokusam, īstenojot atbalsta pasākumus, ir jābūt vērstam uz jauniešu apmācību atbilstoši darba tirgus prasībām, kā arī atbalstu jaunu uzņēmumu veidošanai, aicinot jauniešus uzņemties atbildību un veidot savu uzņēmējdarbību. Tāpat nepieciešams turpināt ES darba tirgus reformas.

Jauniešu garantija ir valstu apņemšanās dot iespēju tiem jauniešiem, kas nestrādā un nemācās, iespēju atgriezties izglītības sistēmā vai iekļauties darba tirgū četrus mēnešus, kopš persona ir izkritusi no mācībām vai darba tirgus.

F.Olanda rīkotajā konferencē Parīzē šodien piedalījās 24 ES valstu un to valdību vadītāji. Latviju pārstāvēja V.Dombrovskis un labklājības ministre Ilze Viņķele.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu