Skip to main content

Par Kasparova uzņemšanu Latvijas pilsonībā!

Rasma Kārkliņa

Atbalstu Latvijas pilsonības piešķiršanu demokrātam un šaha ģēnijam Garijam Kasparovam un ļoti ceru, ka vairums Saeimas deputātu pievienosies manam viedoklim. Šāds lēmums vairāku iemeslu dēļ ir Latvijas valsts interesēs. Ja uz svara kausiem liek „nopelnus”, tad tas vien, kādus labus vārdus viņš pēdējās nedēļās ir teicis par Latviju, jo sevišķi – mūsu demokrātiju un toleranto etnopolitiku, ir liels nopelns, vēl jo vairāk, ņemot vērā daudzos apmelojumus ko mums nākas piedzīvot no Krievijas puses. Ar savu vēlmi pieņemt Latvijas pilsonību un mūsu valsts un politikas slavēšanu Kasparovs jau ir daudz panācis mūsu starptautiskā tēla spodrināšanā. Nav šaubu, ka šis viņa devums turpināsies nākotnē.

Atbalstu Kasparovu arī tāpēc, ka viņš ir sevi pierādījis kā drosmīgu Krievijas demokrātijas aizstāvi. Tas, ka Krievija attīstās kā tiesiska un demokrātiska valsts ir viena no būtiskākām Latvijas valsts interesēm. Latviju apdraud ne tikai Krievijas „maigā vara” un arvien izaicinošākā ārpolitika, bet pats apstāklis, ka lielā kaimiņa iekšpolitikā vairojas autoritārisms. Kasparovs ar savu darbību protestu kustībās ir stiprinājis tās vērtības, kas ir mūsu valsts pamatā – vārda brīva, brīvas vēlēšanas, tiesiskums. Pilnībā pievienojos Aizsardzības ministra Arta Pabrika teiktajam, ka „ja Latvija var dalīt termiņuzturēšanās atļaujas merkantilu mērķu dēļ, tad parlamentāriešiem jāpierāda, ka pilsonību var iegūt arī to demokrātisko vērtību dēļ, ko pārstāv Garijs Kasparovs”.

Un visbeidzot: kā mēs drīkstam atteikties no lielā ieguldījuma, ko Kasparovs ar savu izcilību un šaha atbalsta fondu sola sniegt Latvijas šahistiem, jo sevišķi bērniem un jauniešiem? Tā ir dāvana, ko būtu kauns noraidīt. Pasaulē ir izplatīta prakse šādos gadījumos devējam piešķirt „goda pilsoņa” titulu, darīsim vēl vairāk, un atbalstīsim Kasparova vēlmi kļūt par īstenu Latvijas pilsoni.

Dalies ar ziņu