Skip to main content

Dombrovskis nodrošina plašu parlamenta atbalstu ES līgumiem

Šodien, 29. februārī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis parakstīja vienošanos ar partiju apvienības ZZS Saeimas frakciju par sadarbību Latvijas nacionālo interešu īstenošanai Eiropas Savienībā (ES), tādējādi nodrošinot plašu atbalstu ES stabilitātei svarīgo līgumu apstiprināšanai Saeimā.

V. Dombrovskis: „Šie līgumi ir nozīmīgi instrumenti Latvijas un visas Eiropas stabilitātes nodrošināšanai. Latvijas pozīcija šajos jautājumos izšķir to, vai pievienosimies Eiropas attīstību virzošajam kodolam, un esmu gandarīts, ka arī opozīcijas partneri šīs Latvijas nacionālās intereses stāda augstāk par pozīcijas-opozīcijas robežlīnijām.”

Ministru prezidents, parakstot vienošanos, apņēmies sarunās par ES daudzgadu budžetu 2014 .- 2020. gadam stingri pastāvēt, lai kopējās lauksaimniecības politikas ietvaros Latvijas lauksaimniekiem nodrošinātu ievērojami lielāku atbalstu kā līdz šim, sasniedzot ap 80% no ES vidējā tiešmaksājumu līmeņa, vienlaikus nodrošinot, ka uz tiešmaksājumu palielinājuma rēķina netiks samazināts finansējums lauku attīstībai.

Tāpat V. Dombrovskis sarunās aizstāvēs Latvijas pozīciju panākt, lai ES finansējums kohēzijas politikas īstenošanai Latvijā būtu ne mazāks kā 2007. – 2013. gada plānošanas periodā piešķirtais jeb 3,18 miljardi latu.

Pēc dokumenta parakstīšanas V.Dombrovskis devās uz Briseli, lai piedalītos Eiropadomes sanāksmē, kur parakstīs 25 ES valstu līgumu par fiskālo disciplīnu, kurā valstis apņemsies ieviest budžeta veidošanas „zelta likumu”, tas ir – veidot sabalansētu budžetu. Līguma mērķis ir atjaunot ekonomisko izaugsmi un novērst parādu krīzes atkārtošanas nākotnē.

Šis līgums būs jāratificē valstu parlamentos, tāpat kā grozījumi Līguma par Eiropas Savienības darbību (Lisabonas līguma) 136. pantā, kas paredz Eiropas Stabilitātes mehānisma izveidi. Tas domāts eirozonas aizsargāšanai no pārmērīgu parādu izraisītas destabilizācijas. Lai šis mehānisms varētu uzsākt darbību, tas jāapstiprina visās 27 ES dalībvalstīs. Iemaksas Eiropas Stabilitātes mehānismā veiks tikai eirozonas dalībvalstis.

Vienošanās saturs pieejams šeit.
Dokumenta parakstīšanas audioieraksts atrodams šeit.

Foto no dokumenta parakstīšanas

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu