Skip to main content

Hipotēku banka 2011. gadā strādājusi ar 1,73 miljonu latu peļņu

VAS „Latvijas Hipotēku un zemes banka” (Hipotēku banka) saskaņā ar valdībā apstiprināto Hipotēku bankas komercdaļas pārdošanas stratēģiju 2011. gadā mērķtiecīgi turpināja pārveidi par attīstības finanšu institūciju un strādāja ar 1,73 miljonu latu peļņu.

Šā gada 28. februārī Hipotēku bankas Padomes sēdē tika apstiprināts bankas 2011. gada darbības pārskats un tika atbalstīta tā virzīšana apstiprināšanai akcionāram.

„Hipotēku banka pagājušo gadu noslēdza ar peļņu 1,73 miljonu latu apmērā un 90% no šīs peļņas tiks ieskaitīti valsts budžetā. Šobrīd sekmīgi turpinās bankas komercdaļas aktīvu pārdošanas process, lai izveidotu vienotu valsts attīstības finanšu institūciju,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Pērn Hipotēku banka turpināja mērķtiecīgu un pakāpenisku pārveidi par attīstības finanšu institūciju, vienlaikus uzturot augstus bankas stabilitāti raksturojošos rādītājus.

Tāpat Hipotēku banka jau šobrīd sekmīgi realizē valsts attīstības programmas, un tās pārveides mērķis ir izveidot attīstības institūciju valsts atbalsta programmu realizācijai, maksimāli efektīvi izmantojot Hipotēku bankas infrastruktūru, intelektuālo un finansiālo potenciālu, veicot bankas pārveidi valstij izdevīgā veidā un vienlaicīgi nodrošinot valsts atbalsta programmu realizācijas nepārtrauktību.

Saskaņā ar iepriekšpieņemtajiem lēmumiem bankai līdz 2013. gada beigām ir pilnībā jāpārtrauc komercdarbība un jākoncentrējas tikai uz Latvijas ekonomikai svarīgu attīstības programmu realizāciju.

Finanšu ministrija ir pārliecināta, ka SEB Enskilda konsultanta izstrādātā pārdošanas stratēģija ir optimālākais variants, kā noteiktajā laikā (līdz šā gada otrajai pusei) atbilstoši Eiropas Savienības normatīvajam regulējumam un uz iespējami labākiem nosacījumiem pārdot bankas komercdaļu, lai jau nākamajā gadā Hipotēku banka strādātu kā pilnvērtīga attīstības institūcija.

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67083850
[email protected]

Dalies ar ziņu