Skip to main content

Dombrovskis Prāgā tiksies ar Čehijas premjeru un lasīs lekciju

Otrdien, 24. jūlijā, Ministru prezidents dosies vizītē uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, kur tiksies ar Čehijas premjerministru Petru Nečasu (Petr Nečas). V.Dombrovskis pieņēmis ielūgumu uzstāties Amerikas politikas un ekonomikas sistēmu institūta (American Institute on Political and Economic Systems (AIPES)) absolventu svinīgajā ceremonijā ar lekciju par fiskālās disciplīnas nozīmi stabilitātes un attīstības nodrošināšanā Eiropā un saņemt Amerikas Studiju fonda „Vašeka un Annas Marias Polākas vieslektora balvu”.

Vizītes programma:
Otrdiena, 24. jūlijs 16:00 Ministru prezidents sniedz lekciju Amerikas politikas un ekonomikas sistēmu institūta absolventu ceremonijā un saņem Vašeka Polaka vārdā nosaukto apbalvojumu.

Trešdien 25. jūlijā 12:00 V. Dombrovskis tiksies ar Čehijas Ministru prezidentu Petr Nečas (Petr Nečas). V.Dombrovskis ar P.Nečasu apspriedīs situāciju Eiropas Savienībā un jūnijā notikušās Eiropadomes sanāksmes rezultātus, informēs par Latvijas prioritātēm ES nākamajā finanšu plānošanas periodā, aicinās Čehiju atbalstīt Latvijas vēlmi iestāties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), kā arī pārrunās valstu divpusējās attiecības.

Tāpat V. Dombrovskis Prāgā sniegs intervijas Čehijas valsts radio Český Rozhlas, laikrakstam Mladá fronta DNES un valsts televīzijas Česká televize ziņu programmai.

Par balvu:
Tā dibināta 1995. gadā, lai godinātu Centrālās un Austrumeiropas līderus par viņu devumu demokrātijas un ekonomisko reformu īstenošanā reģionā. 2000. gadā šo balvu saņēma bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Balvu iepriekš saņēmuši arī Čehijas prezidents Vaclavs Klauss, Polijas prezidents Lehs Valensa, Igaunijas premjers Marts Lārs, Lietuvas prezidents Valds Adamkus, Igaunijas premjers Andrus Ansips, Polijas premjers Donalds Tusks un citi. V. Dombrovskim balva piešķirta par valdības vadītāja amatā paveikto ekonomiskās krīzes pārvarēšanai.

AIPES balva nosaukta čeha Vašeka Polaka (Vašek Polák) vārdā, kurš, riskējot ar dzīvību, pasargāja Kārļa tiltu Prāgā no uzspridzināšanas 2. pasaules kara laikā. 1949. gadā Polaks bija spiest bēgt no Čehijas, emigrējot uz ASV, kur kļuva par veiksmīgu uzņēmēju. Polaks Čehijā atgriezās tikai pēc Prāgas pavasara 1968. gadā. Ar labdarības fonda starpniecību Polaks atbalstījis izglītību, krūts vēža izpēti, kā arī citus labdarības mērķus ASV un Čehijā. Plašāka informācija par AIPES un apbalvojumu pieejama šeit.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālr. +371 29120742, +371 67082919
[email protected]

Dalies ar ziņu