Skip to main content
Dombrovskis: reformas var būtiski uzlabot dzīves kvalitāti un dzīves līmeni Latvijā

Dombrovskis: reformas var būtiski uzlabot dzīves kvalitāti un dzīves līmeni Latvijā

Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis, uzrunājot partijas VIENOTĪBA kongresa delegātus, atzina, ka Latvijas politiskajā dzīvē pēdējā gada laikā ir bijis restarts ar Saeimas un Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un jauna Valsts prezidenta stāšanos amatā. Viņš norādīja, ka šis ir bijis arī restarta gads JAUNAJAI VIENOTĪBAI, kam tas bijis veiksmīgs.

“Eiropas Parlamenta vēlēšanas parādīja, ka vēlētāji joprojām uzticas JAUNĀS VIENOTĪBAS profesionalitātei un spējai sekmīgi pārstāvēt Latviju gan Eiropas Parlamentā, gan Eiropas Komisijā. Esmu pateicīgs par izrādīto uzticību, nominējot manu kandidatūru darbam nākamajā Eiropas Komisijā. Tāpat kā šī mandāta laikā, arī turpmāk turpināšu aktīvi strādāt pie tā, kas ir mūsu kopējais mērķis – stipra un iekļaujoša Eiropa, kurā Latvijas balss ir sadzirdēta,” partijas VIENOTĪBA kongresā sacīja V. Dombrovskis.

Runājot par ekonomikas un politisko procesu attīstību kā Eiropas, tā globālā kontekstā, V. Dombrovskis kongresa delegātiem norādīja, ka īstermiņa perspektīvā iezīmējas divas galvenās tendences – ekonomika atdziest gan Eiropā, gan pasaulē un aug kopējā ģeopolitiskā, un tai līdzi arī ekonomiskā nestabilitāte. Tās pamatā ir gan izmaiņas pasaules pārvaldības modelī ar arvien lielāku attīstības valstu, kā Ķīna un Indija, lomu, gan ASV politikas kursa maiņa, kas apdraud esošo daudzpusējās sadarbības sistēmu. “ASV un Ķīnas tirdzniecības konflikts vai Krievijas agresīvā ārpolitika ir tikai daži simptomātiski piemēri. Eiropā viens no lielākajiem nestabilitātes faktoriem īstermiņā ir Brexit,” sacīja V. Dombrovskis.

Eiropas Komisijas viceprezidents uzsvēra: “Šādā situācijā, neatkarīgi no tā, kādas būs pārmaiņas, Latvijai ir jāstrādā pie tā, ko mēdz dēvēt par “gatavības kultūru”. Tas nozīmē, ka Latvijai jābūt gatavai ātri pielāgoties strauji mainīgajai starptautiskajai videi un jāstiprina valsts drošumspēja. Tā balstās gan konkurētspējīgā ekonomikā, gan spēcīgās institūcijās un labā pārvaldībā, gan fiskālajā disciplīnā – faktoros, kas veicina investīciju piesaisti un darbavietu radīšanu.”

V. Dombrovskis atzina, ka ienākumu nevienlīdzības līmenis Latvijā joprojām ir starp augstākajiem Eiropas Savienībā. Viņa ieskatā mazināta nevienlīdzība, kuras mērķis ir nodrošināt līdzvērtīgas iespējas visiem Latvijas iedzīvotājiem, un ekonomikas attīstība ir divi saistīti dzinējspēki, kas dzīvi Latvijā dara labāku. “Latvijā ir nepieciešami mērķēti pasākumi ienākumu nevienlīdzības mazināšanai, tāpat jāturpina darbs pie precīzāk mērķētām sociālā atbalsta programmām, kā arī reformām veselības jomā, lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti un pieejamību,” secināja V.Dombrovskis.

Partijas VIENOTĪBA kongresa delegātiem viņš uzsvēra: “Mēs nedrīkstam paļauties tam, ko sauc par “reformu nogurumu”. Pārdomāti veiktas, uzklausot visu iesaistīto pušu viedokļus un vienlaikus paturot prātā visas Latvijas sabiedrības kopējo labumu, reformas var būtiski uzlabot dzīves kvalitāti un dzīves līmeni Latvijā.”

Vērtējot nākamā gada Latvijas valsts budžetu, pie kura koalīcija pašlaik strādā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā, Eiropas Komisijas viceprezidents aicināja: “Budžeta prioritātēm jābūt gan ekonomikas attīstībai, gan nevienlīdzības mazināšanai. Nenoliedzami, ka līdztekus ekonomikas izaugsmei līdzi aug arī valsts budžets, un nākamajā gadā tas solās būt lielākais valsts vēsturē. Tātad būs arī fiskālā telpa prioritāro pasākumu finansēšanai. Tomēr šī fiskālā telpa nav neierobežota – atbildīga fiskālā politika vienmēr ir bijusi svarīga daļa no VIENOTĪBAS kopējās atbildības valsts un vēlētāju priekšā. “Zelta kalnu” solīšana un “gāzēšana grīdā” uz nenopelnītas naudas rēķina ir “stratēģijas”, kuru sekas mēs izjutām pavisam nesenā pagātnē. Pieaugošā nestabilitāte gan pasaulē, gan Eiropā liek mums būt piesardzīgiem, veidojot valsts budžetu.”

Sestdien, 31. augustā, notiek partijas VIENOTĪBA kārtējais kongress. Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija” kopā veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Tās valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
[email protected]
Tālrunis: +371 67205472

Dalies ar ziņu