Skip to main content
Kariņš: ar mērķtiecīgu darbu būsim pārtikušā Latvijā

Kariņš: ar mērķtiecīgu darbu būsim pārtikušā Latvijā

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, šodien, uzrunājot partijas VIENOTĪBA kongresa delegātus, pauda, ka ar mērķtiecīgu darbu ir iespējams sasniegt pārtikušas Ziemeļeiropas valsts līmeni, kurā cilvēki dzīvo pārticībā un jūtas lepni par savu valsti.

“Mēs visi gribam atvērt acis pārtikušā Ziemeļvalstī. Taču to iespējams sasniegt tikai un vienīgi ar mērķtiecīgu darbu. Mums ir jāsakārto vide tā, lai šeit dzīvot un strādāt ir tikpat labi, ar tikpat lielu atdevi un algu kā strādāt Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā vai Somijā. Mēs to varam izdarīt,” uzsvēra K. Kariņš.

Ministru prezidents norādīja, ka valdība jau ir uzsākusi virkni darbu, lai sasniegtu šo mērķi – ir uzsākta administratīvi teritoriālā reforma, kā arī reformas izglītības un veselības jomās. Šo pārmaiņu galvenais mugurkauls ir administratīvi teritoriālā reforma, kuras mērķis ir sakārtot administratīvās teritorijas un nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvus un pieejamus pakalpojumus pašvaldību līmenī:

“Pašvaldības ir mehānisms, kā iedzīvotājs kontaktējas ar tuvāko varas līmeni. No iedzīvotāju viedokļa ir nepieciešama laba izglītības sistēma, laba veselības aprūpe un drošas ielas. Pašvaldības ir pirmā instance, kas to kārto. Jo spēcīgākas būs mūsu pašvaldības, jo labāku dzīves kvalitāti mēs spēsim sniegt iedzīvotājiem. Tas ir šo uzsākto reformu galvenais mērķis.”

K. Kariņš pauda, ka vēl viens svarīgs izaicinājums valdībai ir tiesiskuma stiprināšana, kas ir saistīta arī ar nodokļu sistēmu mūsu valstī, kuru daudzi cilvēki izjūt kā netaisnīgu.

“Mums jāveido taisnīgāka sistēma. Cilvēki ir gatavi maksāt nodokļus, ja saprot, ka sistēma ir taisnīga. Es esmu stingri pret to, ka tagad raustam nodokļu sistēmu tikai, lai “salāpītu” budžetu. Tāpat, runājot par aicinājumiem paplašināt fiskālo telpu. Ko tas nozīmē? Fiskālās telpas paplašināšanā ir iekodēts vārds celt nodokļus. Mēs nevaram likt nodokļu maksātājiem maksāt lielākus nodokļus. Mums sistēma ir jāsakārto tā, lai visi vienmērīgi un proporcionāli iemaksātu nodokļu sistēmā, lai tā būtu taisnīga.”

Noslēdzot uzrunu, K. Kariņš aicināja neļauties skeptiķiem, ticēt sev un mūsu valstij:

“Lai izvilktu sevi no vidēju ienākumu slazda, mums ir jāsapņo lielas domas. Ar paceltu galvu mēs to varam izdarīt. Ar domu, ka nedrīkst sapņot – nevaram.”

Sestdien, 31. augustā, notiek partijas VIENOTĪBA kārtējais kongress. Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija” kopā veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Tās valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
[email protected]
Tālrunis: +371 67205472

Dalies ar ziņu