Skip to main content

Dombrovskis Seulā uzsver investīciju iespējas Latvijā

Ceturtdien, 9. jūnijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Korejas galvaspilsētā Seulā tikās ar Korejas augstākajām amatpersonām prezidentu Ļi Mjunbaku (Lee Myung-bak) un premjerministru Kimu Hvansiku (Kim Hwang – sik), pārrunājot abu valstu iespējas attīstīt ciešāku sadarbību gan ekonomikā, gan politikā, kā arī uzsvēra investīciju iespējas Latvijā.

„Sadarbība starp Latviju un Koreju kļūst aizvien ciešāka gan valsts līmenī, gan privātajā sektorā. Turklāt mums ir daudz iespēju abpusējai pieredzes apmaiņai – Latvijas uzņēmējus interesē Korejas tirgus, savukārt Korejas uzņēmējiem varam piedāvāt pievilcīgu vidi investīcijām, attīstītu infrastruktūru un lielisku ģeogrāfisko novietojumu Ziemeļeiropas reģionā,” sacīja V. Dombrovskis.

Korejas augstākās amatpersonas atzinīgi novērtēja V.Dombrovska ieguldījumu finanšu krīzes seku pārvarēšanā Latvijā un spēju ar mērķtiecīgu un konsekventu politiku, atgriežot valsti uz izaugsmes ceļa.

Latvijas un Korejas pārstāvji atzīmēja, ka šogad aprit 20 gadi pēc diplomātisko attiecību dibināšanas starp abām valstīm, kas tiek atzīmēta, apmainoties ar augsta līmeņa amatpersonu vizītēm. Šī gada jūlijā Latviju apmeklēt plāno Korejas Nacionālās Asamblejas spīkeris Parks Hīte (Park Hee-tae) un vairāki parlamenta locekļi, un V.Dombrovskis aicināja arī Korejas premjerministru apmeklēt Latviju.

Abas puses bija vienisprātis, ka Latvijai un Korejai ir liels sadarbības potenciāls arī ekonomikas jomā, ņemot vērā, ka starp abām valstīm jau ir noslēgti un darbojas līgumi par dubultās aplikšanas ar nodokļiem novēršanu, investīciju aizsardzību un bezvīzu režīmu. Korejas amatpersonas atzina, ka būtisku stimulu abu valstu uzņēmumu sadarbības veicināšanā sniegusi Korejas Importētāju asociācijas nesenā vizīte Latvijā, kuras laikā tās pārstāvjiem bija iespēja iepazīties ar Latvijas uzņēmumu piedāvājumu un iespējām.

Latvijas un Korejas amatpersonas atzinīgi novērtēja arī aizvien ciešāko abu valstu sadarbību izglītības un kultūras jomā. Latvijas Universitāte ir izveidojusi Austrumāzijas pētniecības centru un nākamā gada septembrī plāno uzsākt Korejas studiju kursu. 2009. un 2010. gadā Korejas vēstniecība Latvijas galvaspilsētā rīkoja Korejas dienas, kas ietvēra vairākus korejiešu kultūras un mākslas pasākumus. Abas puses pauda pārliecību, ka šī sadarbība kļūs vēl ciešāka pēc abu valstu līguma par sadarbību kultūras, izglītības, sporta un jaunatnes lietās parakstīšanas, kas plānota līdz šī gada beigām.

Ministru prezidenta oficiālā vizīte Korejā ilgst no 8. līdz 11. jūnijam, un tās mērķis ir veicināt politisko dialogu un attīstīt ekonomisko sadarbību starp abu valstu uzņēmumiem. Tādēļ Latvijas delegācijā iekļauti arī 16 Latvijas uzņēmumu pārstāvji no loģistikas, kokapstrādes, farmācijas, tūrisma un citām industrijām.

Šodien premjers atklāja arī Latvijas uzņēmēju stendu Korejas Importētāju asociācijas organizētajā starptautiskajā izstādē „Import Goods Fair 2011”. Tajā pārstāvēti tādi uzņēmumi kā Latvijas Finieris, Dores Fabrika, Dendrolight Latvia, Rietumu banka, AirBaltic, tūrisma kompānijas TAS Baltics, Baltic Travel Group un Rīgas Tūrisma attīstības birojs, kā arī Rīgas un Ventspils brīvostu pārvaldes, kas izstādes apmeklētājus iepazīstinās ar savām precēm un pakalpojumiem, kā arī meklēs jaunus biznesa kontaktus un sadarbības iespējas.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr. 67082865
[email protected]

 

Dalies ar ziņu