Skip to main content

Ministru prezidents Korejas uzņēmumus aicina investēt Latvijā

Piektdien, 10. jūnijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Latvijas uzņēmēju delegācija Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā tikās ar četrām Dienvidkorejas lielākajām uzņēmēju asociācijām – Korejas Rūpniecības federāciju, Korejas Starptautiskās tirdzniecības asociāciju, Korejas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, kā arī Korejas Mazo un vidējo uzņēmumu federāciju, lai pārspriestu ekonomiskās sadarbības stiprināšanu starp abu valstu uzņēmumiem.

„Korejas uzņēmumi jau ir atzinīgi novērtējuši Latvijas izdevīgo ģeogrāfisko novietojumu un piekļuvi kā rietumu, tā austrumu tirgiem, pievilcīgo investīciju vidi, kā arī kvalitatīvo un konkurētspējīgo darbaspēku, taču esmu pārliecināts, ka sadarbības potenciāls starp Latviju un Koreju ir krietni lielāks. Arī uzņēmējdarbības vide Latvijā turpina uzlaboties – Pasaules Bankas pētījumā „Doing Business” 2011. gadā Latvija ir ierindojusies 24. vietā, bet mūsu mērķis ir līdz 2013. gadam iekļūt labāko 20 valstu vidū un ar 2014. gadu pievienoties eirozonai. Latvija kļūst par aizvien pievilcīgāku valsti investīcijām, un aicinu arī Korejas uzņēmumus to izmantot,” uzrunājot uzņēmējus sacīja V.Dombrovskis.

Tāpat premjers kopā ar Latvijas uzņēmējiem šodien apmeklēja uzņēmumu „Samsung Electronics”. Tāpat Latvijas delegācija piedalījās Latvijas ģenerālkonsulāta Korejā rīkotajā pieņemšanā, kur V.Dombrovskis bijušajam Korejas vēstniekam Latvijā Čo Hijonam (Cho Hee-yong) par ieguldījumu abu valstu attiecību veicināšanu pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni. Savukārt Latvijas ģenerālkonsulam Korejā Kvonam Kjunhūnam (Kwon Kyung-hoon) Ministru prezidents par aktīvu un veiksmīgu Latvijas interešu pārstāvēšanu Korejā pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstu.

V.Dombrovski vizītē uz Koreju pavada 16 Latvijas uzņēmumu delegācija, kas pārstāv loģistikas, kokapstrādes, tūrisma, farmācijas un citas jomas – jaunas sadarbības iespējas ar Korejas partneriem vēlas attīstīt tūrisma kompānijas „TAS Baltics”, „Baltic Travel Group”, „Your Run” un Rīgas Tūrisma attīstības birojs, kokapstrādes kompānijas „Latvijas Finieris”, „Dendrolight Latvia”, „Dores Fabrika” un „Smiltene Impex” pārstāvji, uzņēmumi „SAF Tehnika”, „Silvanols”, „ABEDD Baltic” un „RRB Project”, kā arī Rīgas un Ventspils brīvostas.

Latvijas uzņēmēji Seulā piedalījās Korejas Importētāju asociācijas rīkotajā starptautiskajā izstādē „Import Goods Fair 2011”, lai tās apmeklētājus iepazīstinātu ar savām precēm un pakalpojumiem, kā arī meklētu jaunus biznesa kontaktus un sadarbības iespējas ar Korejas uzņēmumiem.

Savukārt V.Dombrovskis vizītes laikā tikās ar Korejas augstākajām amatpersonām – prezidentu un premjerministru, kur pārsprieda iespējas paplašināt abu valstu politisko un ekonomisko sadarbību.

Rīt, 11. jūnijā Latvijas delegācija dosies darba vizītē uz Honkongu, kur Ministru prezidentam paredzētas tikšanās ar Honkongas administratīvā reģiona amatpersonām un uzņēmējiem. Tāpat Ministru prezidents ar lekciju uzstāsies Honkongas universitātē, tiksies ar vietējās latviešu kopienas pārstāvjiem un piedalīsies Latvijas un Korejas kopražojuma filmas Amaya pirmizrādē.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr. 26556965
[email protected]
www.mk.gov.lv

 

Dalies ar ziņu