Skip to main content

Dombrovskis: Tukuma uzņēmumi veiksmīgi attīstās, jārisina kvalificēta darbaspēka trūkums

Piektdien, 15. aprīlī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Tukuma novada reģionālās vizītes ietvaros apmeklēja darba apģērba ražotāju Sakta Tukums, siltumkatlu un iekārtu ražotāju Komforts un Jaunpils Pienotavu. Pēc ražotņu apskates un sarunām ar Tukuma uzņēmējiem premjers atzina: „Šobrīd Tukuma uzņēmēji aktīvi meklē un izmanto produktu eksporta iespējas. Tāpat kompānijas veiksmīgi realizē struktūrfondu projektus un piesaista investīcijas. Taču viens no kavējošiem faktoriem papildus attīstībai un izaugsmei ir kvalificēta darbaspēka trūkums”.

Tikšanās laikā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedriem un Tukuma uzņēmējiem klātesošie pārrunāja investīciju un inovāciju programmu ieviešanu, struktūrfondu apguvi ražotņu attīstībai, valsts atbalsta politiku Latvijas ražojošajiem un eksportējošajiem uzņēmumiem, Tukuma lidostas būvniecību, jautājumus, kas saistīti ar valsts vidēja termiņa nodokļu politiku. Uzņēmēji aktualizēja jautājumu par kvalificēta darba spēka trūkumu, piemēram, inženiertehniskiem darbiniekiem, aicinot stiprināt vispārējās un profesionālās izglītības kvalitāti un elastību atbilstošu speciālistu sagatavošanā. Kopumā diskusijas laikā izskanēja prognoze, ka šogad kompāniju apgrozījums atgriezīsies pirmskrīzes rādītāju līmenī.

V. Dombrovskis pauda gandarījumu par atklāto sarunu un reģionālās problemātikas pārrunāšanu. „Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras organizētais formāts bija ļoti veiksmīgs un izmantojams arī turpmāk,” atzina Ministru prezidents.

Jaunpils Pienotavas apmeklējuma laikā V. Dombrovskis tikās ar uzņēmuma īpašnieku – zemnieku kooperatīva „Piena ceļš” pārstāvjiem, kas apvieno gandrīz 100 biedrus. Zemnieki norādīja, ka 2008. un 2009. gadā tā sauktās piena krīzes laikā zemnieku izdzīvošanu nodrošināja uzņēmuma cenu politikas stabilitāte un pat finansiālais atbalsts atsevišķiem kooperatīva biedriem. Šobrīd uzņēmums strādā pie rūpnīcas rekonstrukcijas par kopējo summu 3,9 miljonu latu apmērā (t.sk. 1,7 miljoni struktūrfondu līdzfinansējums), kas pēc projekta realizācijas radīs vairākus desmitus jaunu darba vietu. Premjers uzteica zemnieku paveikto ražošanas attīstībā un eksporta veicināšanā, uzsverot, ka „savstarpēja kooperēšanās ir bijusi veiksmes formula grūtību pārvarēšanai un turpmākai izaugsmei”.
Sarunas laikā tika aktualizēts jautājums par lauksaimniecības zemju pirkšanas programmas atjaunošanu. V. Dombrovskis apstiprināja, ka jautājums ir valdības dienaskārtībā un pašlaik Zemkopības ministrija meklē risinājumu līdzekļu piesaistei un programmas finansēšanai.

Savukārt Sakta Tukums ražotnes apskates laikā premjers pārrunāja kompānijas realizētos projektus jauniešu nodarbinātības veicināšanai. Uzņēmuma pārstāvji ar gandarījumu atzina, ka daļa no projektā iesaistītajiem jauniešiem rūpnīcā strādā joprojām.

Reģionālās vizītes ietvaros V. Dombrovskis kopā ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu, vairākiem parlamenta deputātiem un novadā strādājošajiem piedalījās arī Irlavas un Lestenes pagastu pārvaldes organizētajā koku stādīšanas talkā Lestenē.

Vizītes noslēgumā Ministru prezidentam vēl paredzēta Eiropas modernākās Cemex ražotnes apskate Brocēnos un tikšanās ar uzņēmuma vadību.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Aile
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja
Tālr.: 67082902
[email protected]

 

Dalies ar ziņu