Skip to main content

Āboltiņa: VIENOTĪBA ir vienīgā Latvijas politiskās nākotnes iespēja

„Es ticu VIENOTĪBAS idejai kā vienīgajai Latvijas politiskās nākotnes iespējai. Es ticu, ka kopīgiem spēkiem mēs varam veidot plaukstošu Latviju,“ šodien, 16. aprīlī, uzrunājot partijas „Pilsoniskā savienība“ (PS) kopsapulces biedrus, pauda politisko partiju apvienības VIENOTĪBA priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Jaunajam laikam“, „Sabiedrībai citai politikai“ un PS ir dažādi viedokļi daudzos jautājumos, tai skaitā par partijas uzbūves un darbības principiem, un tas ir labi, savā uzrunā norādīja Āboltiņa. „Jo vairāk viedokļu, jo vairāk par savu taisnību pārliecinātu cilvēku, jo lielāka iespēja atrast labāko variantu gan VIENOTĪBAI, gan Latvijas sabiedrībai,“ uzsvēra Āboltiņa.

„Esmu pārliecināta, ka virzība uz vienotu partiju ir pareizais solis, tāpēc strīdi un atšķirības uzskatos mums jāuztver nevis kā šķelšanās draudi, bet kā iespēja kopējai, saturīgai sarunai,“ uzsvēra Āboltiņa.

„Ikviena īsta kopdarbība vienmēr sākas no sarunas. Politika ir māksla sarunāties. Un partija ir pirmām kārtām prasmīgi uzturēts, nebeidzams dialogs. Tas ir iemesls, kāpēc bažas mūsu par iekšējiem strīdiem VIENOTĪBA rindās es vienmēr esmu uztvērusi mierīgi. Jo esmu pārliecināta, ka mēs mākam sarunāties,“ pauda Āboltiņa.

„PS ir tas spēks VIENOTĪBA sastāvā, kas vienmēr ir uzdevis jautājumus. Par latvisku valsts nākotni. Par taisnīgu tautsaimniecību. Par sabiedrības interesēm atbilstošu politisko reformu nepieciešamību. Par kopīgo mērķu izpratni un ceļiem uz to sasniegšanu. Tie ir ļoti būtiski jautājumi. Tikai tas, kurš teiks, ka zina visas pareizās atbildes tagad un uzreiz, visdrīzāk būs kaut ko nepareizi sapratis. Pareizās atbildes mums ir jāmeklē visiem kopā,“ PS biedrus uzrunāja VIENOTĪBA priekšsēdētāja.

VIENOTĪBA veidojošo partiju sadarbība ir sevi attaisnojusi, PS kopsapulcē uzsvēra arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. „Šī sadarbība ir ļāvusi mums kļūt par valdošo politisko spēku Latvijā. Un mēs nedrīkstam apstāties pie sasniegtā. Mums jāvirzās uz ciešāku sadarbību, jāspēj apvienoties un strādāt kopīgu mērķu sasniegšanā,“ uzsvēra premjers.

Tāpat Dombrovskis izteica pateicību PS par sadarbību valdībā, norādot, ka PS vienmēr bijis konstruktīvs un prognozējams sadarbības partneris. „Šajā valdībā PS ir uzņēmusies ļoti lielu atbildību – vadīt Finanšu ministriju. Finanšu ministrs Andris Vilks ir pierādījis, ka ir profesionāls un darbspējīgs politiķis, un šobrīd sasniegtā valsts finanšu stabilitāte lielā mērā ir tieši finanšu ministra nopelns,“ norādīja Dombrovskis.

„2009. gads valdībai pagāja krīzes vadības režīmā, pārvarot ekonomiskās krīzes smagāko punktu. 2010. gadā iezīmējās ekonomikas stabilizēšanās, un mēs atgriezāmies pie izaugsmes. Mēs esam mainījuši ekonomikas struktūru no tādas, kas balstīta uz iekšēju patēriņu, uz ražošanā balstītu ekonomiku. Šogad šīs tendences turpinās. Mūsu uzdevums ir turpināt strādāt pie tiem ekonomikas sildīšanas pasākumiem, kas kāpina valsts konkurētspēju, lai mūsu valsts izaugsme ir ilgtspējīga,“ savā uzrunā pauda Dombrovskis.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu