Skip to main content

Dombrovskis un Stankevičs pārrunā veicamos darbus Sv.Jēkaba katedrāles saglabāšanai

FOTO no vizītes Sv.Jēkaba katedrālē

2.janvārī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis apmeklēja Rīgas Svētā Jēkaba Romas katoļu katedrāli un tikās ar Rīgas arhidiecēzes arhibīskapu-metropolītu Zbigņevu Stankeviču, lai pārrunātu veicamos darbus katedrāles ēkas saglabāšanai un atjaunošanai.

Premjers kopā ar arhibīskapu aplūkoja katedrāles telpas un zvanu torni, pārliecinoties, ka jāmeklē iespējas novērst tālāku konstrukciju bojāšanos, kā arī tās atjaunot, lai katedrāli saglabātu turpmākajām paaudzēm.

V.Dombrovskis apliecināja, ka valdība jau tuvākajā laikā izskatīs iespēju piešķirt līdzekļus kompleksas tehniskās ekspertīzes veikšanai, lai noteiktu katedrāles ēkas konstrukciju stāvokli un nepieciešamos darbus to saglabāšanai un atjaunošanai. Tāpat premjers ar Z.Stankeviču pārrunāja nosacījumus ES fondu līdzekļu piesaistīšanai katedrāles atjaunošanas darbiem.

Sv.Jēkaba katedrāle celta 1225. gadā un tā ir pirmais latviešu draudzes dievnams Rīgā. Tā ir Rīgas kultūrvēsturiskajai videi nozīmīga celtne un UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļauts arhitektūras piemineklis, kurā saglabāti arī daudzi Latvijas sakrālās mākslas kontekstā nozīmīgi mākslas pieminekļi. Kā Romas katoļu Baznīcas arhibīskapa katedrāle, Sv.Jēkaba baznīca kopā ar tai līdzās esošo Sv.Marijas Magdalēnas baznīcu, kūrijas un klostera ēkām veido vienu no šīs konfesijas garīgajiem centriem Rīgā.

Valdība jau iepriekš ir atbalstījusi dažādu sakrālo celtņu restaurāciju, tostarp, arī Rīgas Doma baznīcas ēkas un torņa atjaunošanu un nostiprināšanu, tostarp, laikā no 2011. līdz 2013. gadam atbalstot ES fondu līdzekļu aptuveni 8,4 miljonu eiro apmērā piešķiršanu šim projektam.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

 

Dalies ar ziņu