Skip to main content

Dombrovskis un Ukrainas prezidents vienojas par sadarbības veicināšanu ekonomikā

Trešdien, 15. decembrī, Rīgā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču, kurš bija ieradies vienas dienas oficiālajā vizītē Latvijā. Tikšanās ietvaros abas puses vienojās par nepieciešamību veicināt abu valstu sadarbību ekonomikā un tirdzniecībā, kā arī pārrunāja investīciju, tranzīta un tirdzniecības iespēju attīstību.

Amatpersonas atzīmēja labās divpusējās attiecības un vienojās par politiskā dialoga turpināšanu. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis izteica aicinājumu Ukrainas premjerministra Mikolas Azarova vizītei Latvijā nākamā gada ietvaros, kā arī atzina Latvijas – Ukrainas Starpvaldību komiteju par efektīvu instrumentu sadarbības veicināšanā un koordinēšanā.

Latvijas Ministru prezidents un Ukrainas prezidents pārrunāja arī Ukrainas un ES attiecības. Premjers izteica atbalstu Ukrainas centieniem integrēties ES un pauda Latvijas gatavību arī turpmāk veicināt un atbalstīt ES lēmumus, kas vērsti uz dziļāku ES sadarbību ar Ukrainu. Abas puses īpaši atzīmēja ES un Ukrainas padziļinātā Brīvā tirdzniecības līguma sarunu virzības nozīmīgumu ekonomiskās izaugsmes veicināšanā.

Tikšanās ietvaros Ukrainas prezidents V. Janukovičs informēja par reformu plāniem Ukrainā ekonomiskās situācijas stabilizēšanai.

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082905
[email protected]

Dalies ar ziņu