Skip to main content

Dombrovskis: VIENOTĪBAI jāspēj saliedēties un atgūt vēlētāju uzticību

VIENOTĪBA spēs pārdzīvot iekšējo krīzi un atgūt spēku tikai tad, ja saliedēsies. Tas arī būs pirmais un galvenais jaunā partijas vadītāja uzdevums. Mums uzticēsies tikai tad, ja mēs paši sev ticēsim. Tāpat kā dzīvē – ja gribi mainīt pasauli, sāc ar sevi. To šodien, uzrunājot partijas VIENOTĪBA ārkārtas kongresa delegātus uzsvēra Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Šis ir brīdis, kad dzīve pārbauda mūsu partijas stiprumu, briedumu un gatavību turpināt cīņu par savām idejām,” uzrunā norādīja Dombrovskis.

“Nākamā partijas vadītāja izvēle ir kongresa delegātu rokās. Un tā ir nopietna izvēle. Mēs izvēlamies ne tikai partijas vadītāju, bet pēc būtības arī nākamo Ministru prezidenta kandidātu, kas vedīs partiju nākamajās Saeimas vēlēšanās. Tomēr, neatkarīgi no balsojuma rezultāta, būtiskākais būs VIENOTĪBAS spēja respektēt kongresa lēmumu. Apvienoties ap jauno partijas vadītāju. Pārtraukt savstarpējās domstarpības un vainīgo meklēšanu. Koncentrēties uz partijas programmātiskā piedāvājuma īstenošanu,” uzsvēra Dombrovskis.

VIENOTĪBA ir veidojusies no politiskajiem spēkiem, kam ir svarīga laba pārvaldība un tiesiska valsts. Mūsu pamatvērtības ir skaidri definētas partijas statūtos – demokrātija, tiesiskums, patriotisms, nacionāla un sociāli taisnīga valsts, līdzsvarota un ilgtspējīga valsts attīstība, Eiropas vienotība. Savukārt, mūsu plānā Latvijas simtgadei ir skaidri nodefinēti uzdevumi tuvākajiem diviem gadiem. Daudzas lietas šajā programmā ir formulētas skaitliskā izteiksmē, un tas uzliek papildus atbildību. Stipra, droša, pārtikusi un tiesiska Latvija – tāds ir VIENOTĪBAS mērķis, pauda Dombrovskis.

Atšķirībā no daudzām tā saucamajām "glābējpartijām", kas pa laikam ienāk Latvijas politikā un bieži vien sola zvaigznes no debesīm, VIENOTĪBA ir partija, kas ar abām kājām stāv uz zemes. Uz mums gulstas atbildība par solīto. Populisms nav un nevar būt mūsu atbilde uz valstī aktuālam problēmām, uzsvēra Dombrovskis.

Atskatoties uz padarīto, viņš norādīja, ka VIENOTĪBA bija tā, kas, pēc smagas krīzes, spēja atgriezt Latviju uz izaugsmes ceļa. “Eiro ieviešana bija vēsturisks pavērsiens gan Latvijas politiskajā, gan arī tautsaimniecības vēsturē. Veiksmīgi novadīta pirmā Latvijas prezidentūra ES Padomē – tie ir tikai daži piemēri Vienotības darbam Latvijas valsts labā pēdējos gados,” uzsvēra EK viceprezidents.

Dombrovskis arī atzina, ka VIENOTĪBAI līdzšinējā darbībā bijušas gan kļūdas, gan skandāli, gan arī mērķtiecīgas nomelnošanas kampaņas, taču aicināja pacelties pāri iekšējām domstarpībām un aizvainojumiem, kas mazinājuši gan mūsu partijas biedru, gan plašākas sabiedrības ticību partijai kā vienotam spēkam.

Pirms kongresa notikušās partijas vadītāju kandidātu debates visā Latvija ir viens no veidiem, kā mēs atgriežamies pie savām saknēm, norādīja Dombrovskis. VIENOTĪBA ir plaša iekļaujoša partija, kuras vērtības ir iekšējā demokrātija un plašās diskusijas starp dažādiem viedokļiem. Tieši viedokļu dažādība VIENOTĪBAI ir palīdzējusi atrast labākos risinājumus Latvijas attīstībai.

“Ir būtiski, lai nākamais partijas vadītājs šīs vērtības saglabātu, vienlaikus nodrošinot, lai viedokļu apmaiņa nepāraug savstarpējos apvainojumos. Vienmēr ir jāspēj atrast līdzsvaru starp iekšējo demokrātiju un partijas disciplīnu,” uzsvēra Dombrovskis.

Kā galveno VIENOTĪBAS uzdevumu Dombrovskis minēja vēlētāju uzticības atgūšanu. “Uzticības atjaunošanu lielā mērā noteiks tas, vai izdosies pārliecināt vēlētājus, ka VIENOTĪBA joprojām iestājas par tām vērtībām, ar kurām tā ienāca politikā”.
“Uzticību iespējams atgūt, tikai aktīvi strādājot valsts labā. Šajā darbā ir svarīgi vienmēr atcerēties ilgtermiņa mērķus – stabilu attīstību Latvijā, lai ekonomisko izaugsmi spētu sajust katras ģimenes labklājībā, Latvijas valstiskuma stiprināšanu Rietumu demokrātisko valstu saimē. Darāmā netrūkst, es pat teiktu, darāmā ir ļoti daudz,” norādīja Dombrovskis.

Eiropas un arī Latvijas ekonomika ir atlabšanas fāzē, tomēr ekonomikai nepietiek dinamikas, apliecināja Dombrovskis, norādot, ka, neskatoties uz ļoti stimulējošu monetāro politiku, uz milzīgiem pieejamiem likviditātes apjomiem finanšu tirgos, investīciju apjoms Eiropā nav atgriezies pirmskrīzes līmenī.

Analizējot aktuālos politikā veicamos darbus, Dombrovskis norādīja, ka galvenais mērķis ir ekonomiskās izaugsmes paātrināšana un jaunu darba vietu radīšana, kas ietver investīciju veicināšanu, strukturālās reformas ekonomikas modernizācijai un fiskāli atbildīgu politika, īpašu uzmanību vēršot uz tiesiskuma ekonomisko dimensiju.

“Ir skaidri redzama saikne starp tiesiskuma nostiprināšanu un ekonomiskās izaugsmes tempu kāpināšanu. Ārvalstu investori min augsto ēnu ekonomikas līmeni un nesakārtotos tieslietu sistēmas jautājumus, t.sk. maksātnespējas administrēšanas jautājumus starp galvenajiem šķēršļiem papildus investīciju piesaistē Latvijā. Tiesiskuma nostiprināšana un ekonomiskā izaugsme iet roku rokā,” norādīja EK viceprezidents.

“Tiesiskums vistiešākā mērā ietekmē arī cilvēka ticību valstij. Un šeit mēs atgriežamies pie VIENOTĪBAS saknēm. VIENOTĪBA spēs iet tālāk tikai tad, ja mēs spēsim atmest otršķirīgo un koncentrēties uz mūsu vērtībām. Tām vērtībām, ar kurām mēs ienācām Latvijas politikā. Tā būs drošākā zīme, ka mūsu saknes nav skārusi salna,” savas uzrunas noslēgumā uzsvēra Dombrovskis.

Dalies ar ziņu