Skip to main content

Dombrovskis: Zviedrijas premjera vizīte veicinās abu valstu ekonomisko sadarbību

Piektdien, 18. februārī, Rīgā Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tiksies ar Zviedrijas Ministru prezidentu Fredriku Reinfeltu (Fredrik Reinfeldt) viņa oficiālās vizītes Latvijā ietvaros.

Premjeru galvenais sarunu mērķis ir abu valstu ekonomisko attiecību virzība jaunā kvalitātē, veicinot Zviedrijas investīcijas eksportspējīgos un ar augstu pievienoto vērtību ekonomikas sektoros, jo līdz šim Zviedrijas investīcijas lielākoties tika attīstītas finanšu un tirdzniecības jomās. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzskata, ka pastāv augsts abu valstu ekonomiskās sadarbības potenciāls tieši kokapstrādes, inženiernozares, informācijas tehnoloģiju, „zaļo tehnoloģiju”, tranzīta un loģistikas jomās. Jau šobrīd Latvijā strādā Zviedrijas uzņēmumi nozarēs ar augstu pievienoto vērtību, piemēram, „Hanza Electronics”, „Leax Baltix”, SEB vienotais pakalpojumu centrs un citi.

Ministru prezidents pauž, ka Zviedrija ir viena no nozīmīgākajām Latvijas ekonomiskās sadarbības partnervalstīm. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes informāciju 2010. gada pirmajos trijos ceturkšņos Zviedrija bija piektais lielākais Latvijas preču eksporta noieta tirgus un devītā lielākā importa partnervalsts. Šajā periodā arī Latvijas un Zviedrijas kopējais tirdzniecības apgrozījums bija 466,8 milj. EUR, Zviedrijai ieņemot 6. vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. 2011. gada 12. janvārī Zviedrijas uzkrātās investīcijas Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos sastādīja 286,43 milj. LVL (2. vieta), un Uzņēmumu reģistrā bija reģistrēti 639 Zviedrijas – Latvijas kopuzņēmumi.

Vizītes ietvaros Ministru prezidenti plāno pārrunāt arī divpusējās attiecības, aktuālos ES jautājumus un sadarbību NB8 līmenī. Zviedrijas Ministru prezidentu Fredriku Reinfeltu vizītē pavadīs Zviedrijas Ārlietu ministrs Karls Bilts (Carl Bildt).

Jau iepriekš informējām, ka oficiālajā vizītē paredzēta abu premjeru un delegāciju dalība svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa, Ministru prezidentu divpusējā tikšanās, premjeru dalība apaļā galda diskusijā ar Latvijas uzņēmējiem un Zviedrijas investoriem Latvijā par ekonomiskās sadarbības stiprināšanu, Zviedrijas Ministru prezidenta tikšanās ar Latvijas Valsts prezidentu Valdi Zatleru un lekcija Rīgas Ekonomikas augstskolā.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082905
[email protected]

Dalies ar ziņu