Skip to main content

Domes koalīcija piesedzot savējos, nerisina problēmas Centrāltirgū

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē pārstāvēto partiju „Jaunais laiks” un „Pilsoniskā savienība” ir vērsusies pie Rīgas domes priekšsēdētāja ar aicinājumu novērst RP AS „Rīgas Centrāltirgus” tirdzniecības teritoriju neefektīvu izmantošanu, kā rezultātā peļņu gūst atsevišķas starpniekfirmas.

Augusta sākumā pašvaldībā tika saņemta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vēstule par korupcijas riskiem RP AS „Rīgas Centrāltirgus”. Savā vēstulē KNAB norāda uz nepilnībām un necaurskatāmu RP AS „Rīgas Centrāltirgus” tirdzniecības vietu iznomāšanas procedūru, kā rezultātā pašvaldības uzņēmumā netiek nodrošināta efektīva ekonomiskā darbība. Savā atbildes vēstulē KNAB domes amatpersonas raksta, ka tuvākajā RP AS „Rīgas Centrāltirgus” akcionāru sapulcē izskatīs jautājumu par veicamajiem korupcijas novēršanas pasākumiem un par iespēju uzsākt pārbaudes par starpniekfirmu līgumu izpildes un noslēgšanas izdevīgumu.

RD opozīcijas deputāti uzskata, ka pašvaldībai bija jārīkojas nekavējoties un ir sašutuši par domes amatpersonu pasivitāti, izskaidrojot to ar savējo piesegšanu, jo, kā zināms, dažas no starpniekfirmām pieder Rīgas domes koalīcijas deputātiem.

Papildu informācija:
Tālr.: 25486000, 29450254 

Dalies ar ziņu