Skip to main content

Druviete: garantija izaugsmei ir pārmaiņu ieviešana uz tradīciju un pieredzes pamata

2014. gada 26. februārī, uzrunājot profesionālās izglītības iestāžu direktorus, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete uzsvēra, ka, pilnveidojot profesionālās izglītības sistēmu valstī, būtiska ir gan gadu gaitā iedibināto tradīciju kopšana, gan sekošana līdzi jomas attīstībai citur pasaulē. „Svarīgi ir nenokavēt īsto brīdi, kad šīs pārmaiņas jāievieš uz mūsu stabilo tradīciju un pieredzes pamata. Tā būs garantija izaugsmei.” sacīja I.Druviete.

Ministre pauda, ka tieši profesionālā izglītība ir viena no jomām, kur uzsāktās pārmaiņas jau ir redzamas, vērojot, gan kā mainījusies skolu vide, gan sabiedrības attieksme. I.Druviete uzsvēra, ka arī Eiropas Savienības mērogā, runājot par pārmaiņām izglītībā, uzmanības centrā ir visu līmeņu profesionālā izglītība, un valstīs pastāv līdzīgas idejas un aktualitātes šajā jomā.

„Profesionālajai izglītībai pašreiz tiek izvirzīti vairāki uzdevumi, lai vairotu sabiedrības labklājību un intelektuālo bagātību,” sacīja ministre. „Pašlaik virzāmies uz to, lai vidējo izglītību Latvijā iegūtu vidēji 8 no 10 jauniešiem. Šī izglītība varētu būt gan vispārēja, gan profesionāla, un to attiecībai jābūt sabalansētai. Tas apmierinātu gan darba tirgus vajadzības, gan arī veicinātu sabiedrības prasību pēc kvalitatīvas izglītības,” pauda I.Druviete.

Ministre uzrunāja iestāžu vadītājus, šodien Rīgas Celtniecības koledžā atklājot profesionālās izglītības iestāžu direktoru semināru. Semināra darba kārtībā apsprieda Izglītības attīstības pamatnostādnes profesionālās izglītības aspektā, tostarp skolu tīkla pilnveidi, karjeras izglītības attīstību un profesionālās izglītības pievilcības veicināšanu. Tāpat diskutēja par profesionālās izglītības satura aktualitātēm un eksamināciju, profesionālās izglītības iestāžu direktoru un pedagogu vērtēšanu, kā arī citiem jautājumiem.

Semināru organizēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), lai pārrunātu aktuālos jautājumus profesionālajā izglītībā ar ministrijas un pašvaldību padotībā esošo profesionālās izglītības iestāžu vadītājiem, nodrošinātu atgriezenisko saikni starp ministriju un mācību iestāžu direktoriem, kā arī apspriestu galvenos darba virzienus profesionālajā izglītībā. Seminārā piedalījās IZM, Valsts izglītības satura centra, Izglītības kvalitātes valsts dienesta, Valsts izglītības attīstības aģentūras un citu iestāžu pārstāvji.

Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa
Tālr.: 67047834; 67047804
E-pasts: [email protected]
www.izm.gov.lv

Dalies ar ziņu