Skip to main content

Druviete tiekas ar Latvijas Koledžu asociācijas pārstāvjiem

Šodien, 5.martā, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete tikās ar Latvijas Koledžu asociācijas pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumus par koledžu vietu un lomu augstākās izglītība sistēmā, kā arī apspriestu nozares aktualitātes.

Uz tikšanos ar ministri bija ieradušies Latvijas Koledžu asociācijas priekšsēdētājs un Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas direktors Juris Gerasomivs, Juridiskās koledžas direktors Tālavs Jundzis, Alberta koledžas direktore Oksana Lentjušenkova un Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas direktore Ilga Eriņa.

Sarunas dalībnieki uzsvēra koledžu nozīmīgo lomu vidējā līmeņa speciālistu sagatavošanā Latvijas darba tirgum un nepieciešamību mācību procesā īstenot sabalansētu akadēmisko un profesionālo zināšanu apguvi.

Tikšanās laikā tika skarts arī jautājums par koledžu iespējamo integrāciju augstskolās. I. Druviete uzsvēra, ka šim procesam jānotiek, balstoties uz brīvprātības un individuāla izvērtējuma principiem.

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas direktore Ilga Eriņa sarunā uzsvēra koledžas veiksmīgo sadarbību ar Latvijas Universitāti un norādīja, ka arī Rīgas 1.medicīnas koledža apsver integrēšanās iespēju Latvijas Universitātē.

Ministre uzsvēra, ka koledžām patstāvīgi jāspēj lemt par savu turpmāko darbību un tālākajiem attīstības plāniem, meklējot veidu, kā efektīvāk izmantot pašreizējo sistēmu un rīkoties esošā budžeta ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa
E-pasts: [email protected]
Tālr.: 67047834; 67047804
www.izm.gov.lv

 

Dalies ar ziņu