Skip to main content

Druviete vienojas Liepājā un pārrunā aktualitātes izglītības un zinātnes jomā

Ceturtdien, 24.aprīlī, Liepājas nodaļā viesojās IZM Ina Druviete un ministres padomnieks Didzis Šēnbergs, lai uzklausītu nodaļas biedrus par izglītības problēmām skolās un augstskolā Liepājā un tās pieguļošos novados. Uz diskusiju bija uzaicināts Grobiņas Novada domes Izglītības nodaļas metodiķis Zigmunds Cinkus, Durbes novada skola direktore Kristīne Bruzule un Durbes novada Domes izpilddirektors Vilnis Dragunas.

Diskusiju dalībnieki no Grobiņas un Durbes akcentēja, ka pašreiz ir ļoti svarīgi saglabāt mazās lauku skolas pat tad, ja finansējums izglītības sistēmā samazinās, jo skolu slēgšana nozīmē konkrēta novada iznīcināšanu. Tāpat piekļuvi skolām nav jāuzskata tikai par lielo pilsētu prioritāti, jo statistika pierāda, ka Lielo pilsētu apkārtējo novadu skolas ir dažkārt konkurētspējīgākas un ar labākiem izglītības rādītājiem nekā pilsētu skolas. Bieži novadu skolas ir tās, kurās tiek organizēti ārpusstundu pasākumi, kas ir ļoti nepieciešami bērniem un jauniešiem, kuru vecāki finansiālu apsvērumu dēļ nevar atļauties vest savas atvases uz Liepājas bērnu un jauniešu centriem.

Runājot par augstāko izglītību tika rosināts pārskatīt Liepājas Universitātes programmu kvalitātes rādītājus un aicināt Universitātes vadību kopā ar pašvaldību analizēt pašreizējo situāciju, ņemot vērā, ka Liepājas Universitātes mērķis nākotnē ir kļūt par Kurzemes reģionālo Universitāti. Ministre tika informēta, ka neformālās sarunās ar Liepājas jauniešiem un citām iedzīvotāju grupām nākas secināt, ka Liepājas Universitāte nav prioritāro augstākās izglītības sarakstā un tas nav labs rādītājs pilsētas attīstībai kopumā,kas ilgtermiņā var novest pie konkurētspējas samazināšanās, piespiedu programmu slēgšanas, studentu un pasniedzēju "aizplūšanu" uz citām augstskolām.

Informāciju sagatavoja:
VIENOTĪBA Liepājas nodaļa
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu