Skip to main content

Dzintars Zaķis: valsts autoceļiem nepieciešama ilgtermiņa plānošana

Iztrūkstot ilgtermiņa plānošanai valsts nozīmes autoceļu attīstībā, ceļu būve tiek nepiedodami bremzēta. Nepieciešamie finanšu līdzekļi ir pieejami, taču līgumu noslēgšana un projektu īstenošana kavējas, bažas par valsts autoceļu attīstību pauž partijas VIENOTĪBA frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis.

Piemēram, šobrīd četriem valsts nozīmes autoceļu izbūves projektiem, kuru kopējā summa ir apmēram 30,8 miljoni latu, konkursi ir notikuši, taču līgumi joprojām nav noslēgti un tālāka projektu īstenošana kavējas. Nav arī noslēgti iepirkumi nākamo triju projektu īstenošanai aptuveni 10 miljonu latu vērtībā, norāda Zaķis.

„Arī Latgales reģiona attīstības veicināšanas ietvaros piešķirtais ceļu atjaunošanas un uzturēšanas finansējums jārealizē nekavējoties,” uzsver Zaķis. Nepietiekami ātri tiek īstenoti arī tranzītielu projekti, norāda Zaķis.

Valsts autoceļu attīstības nodrošināšanai jāveido ilgtermiņa ceļu būves un uzturēšanas plānošanas stratēģija, ir pārliecināts VIENOTĪBAS frakcijas vadītājs.

„Tādēļ uzskatu par loģisku un atbalstāmu Satiksmes ministrijas ieceri atgriezties pie ilgtermiņa finansējuma sistēmas, atjaunojot Autoceļu fondam līdzīgu finansēšanas mehānismu un nosakot ilgtermiņa vīziju autoceļu attīstībā,” pauž Zaķis.

Zināmā mērā cēlonis šobrīd sliktajai situācijai meklējams arī pagātnes mēģinājumos neveiksmīgi mākslīgi nodalīt autoceļu uzturētāju. Rezultātā par valsts autoceļiem atbildīgās institūcijas jēdziens ir neskaidrs, uzskata Zaķis. „Valsts autoceļiem par to faktisko vērtību būtu jābūt valsts kapitālsabiedrības bilancē, tādējādi nosakot, kurš ir valsts ceļu saimnieks un atbild par to stāvokli, kvalitāti un būvniecības procesu,” ir pārliecināts politiķis.

„Šie ir satiksmes ministram Aivim Ronim un Valda Dombrovska valdībai ilgtermiņā veicami darbi. Varu un ietekmi alkstošu indivīdu centieni destabilizēt situāciju, radot baumas par valdības stabilitāti un ilgtspēju, vai mēģinājumi provocēt politiķus, tostarp, apšaubot sešu neatkarīgo deputātu lojalitāti, tikai novērš uzmanību no veicamajiem darbiem un valsts infrastruktūras attīstībai nebūt nepalīdz,” norāda Zaķis.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu