Skip to main content

Eiropadomē lems par pasākumiem eirozonas stiprināšanai

Šodien, 8. decembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis devies uz Briseli, lai piedalītos Eiropadomes sanāksmē. Galvenās diskusijas Eiropadomē būs veltītas eirozonas stiprināšanas pasākumiem.

Pirms Eiropadomes notiks regulārā Ziemeļu un Baltijas valstu (NB6) valdību vadītāju sanāksme, ko šoreiz vadīs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Sanāksmē tradicionāli tiks pārrunāti Eiropadomes darba kārtības jautājumi.

Piektdien, 9. decembrī, Eiropadomē valstu un valdību vadītāji diskutēs par aktuālajiem ekonomikas politikas, enerģētikas un citiem jautājumiem – ES paplašināšanos, Šengenas paplašināšanos, kā arī Irānu.

Ekonomikas politikas jomā delegāti galveno uzmanību pievērsīs vispārējās ekonomiskās situācijas Eiropā izvērtēšanai, kā arī izaugsmes veicināšanai dalībvalstīs. Tāpat tiks izvērtēta „Euro plus” paktā noteikto saistību īstenošana un notiks viedokļu apmaiņa par konverģences stiprināšanu eirozonā un fiskālās disciplīnas uzlabošanu.

Attiecībā uz enerģētikas jomu notiks arī viedokļu apmaiņa par energoefektivitāti, iekšējo enerģijas tirgu un enerģētikas infrastruktūras attīstību.

Pirms Eiropadomes ir paredzēta Horvātijas pievienošanās līguma ES parakstīšanas svinīgā ceremonija.

Ministru prezidents Latvijā atgriezīsies piektdien, 9.decembrī.

Par Eiropadomi:
Eiropadome izveidota 1974. gadā ar mērķi nodibināt ES valstu un valdību vadītāju neoficiālu diskusiju forumu. Oficiālu statusu Eiropadome ieguva 1992. gadā ar Māstrihtas Līgumu. Kopš tā laika Eiropadome visās ES darbības jomās nosaka vispārējos politikas virzienus un prioritātes. Eiropadomē ir ES dalībvalstu un valdību vadītāji, tās priekšsēdētājs un Komisijas priekšsēdētājs. Tā sanāk divreiz pusgadā, un to sasauc Eiropadomes priekšsēdētājs.

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865/26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

 

Dalies ar ziņu