Skip to main content

Kristovskis: Eiropas līderi apņēmības pilni rīkoties un nosargāt vienotu Eiropu

Partijas VIENOTĪBA priekšsēdētāja vietnieks Ģirts Valdis Kristovskis Eiropas Tautas partijas (EPP) kongresa Marseļā, Francijā, noslēguma fāzi raksturo kā īstu Eiropas vadošo politiķu runu "uguņošanu"! Viņš norāda, ka augstākās raudzes un ietekmes politiķu klātbūtne, kādu šodien piedzīvoja kongresa noslēguma sesija, tikai apliecina viņa jau vairākkārt teikto, ka pašreiz Eiropas nākotne ir tieši EEP politiskās grupas, tātad arī VIENOTĪBAS ziņā.

Piedaloties kongresā Marseļā, radusies sajūta, ka tādi politiķi, kā Eiropas komisijas prezidents Žozē Manuels Barozu, Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Nikolā Sarkozī ir apņēmības pilni arī Briselē, kur devās tieši no Marseļas, pārliecināt ES valstu vadītājus, ka Eiropai nav citas izejas, kā vienīgi panākt ES valdību atbildības palielināšanu un stingru fiskālu regulējumu, kas dotu iespēju nodrošināt Eiropas vadošo lomu un ietekmi, uzturēt dzīves kvalitāti, domāt par konverģenci un solidaritāti vecā kontinenta sabiedrībai arī turpmāk.

Kristovskis norāda, ka kongresā spilgti iezīmējās divas tendences Eiropas virzībā. Pirmā, kuras pamatā ir eiro zonas stiprināšana, jeb 17 eirozonas valstu atsevišķie monetārie un fiskālie pasākumi un otra, kurā ne-eiro zonas valstis aicina Eiropas nākotni turpināt veidot kopā 27 dalībvalstu skaitā. Taču neskatoties uz to kādi nekavējoši pasākumi tuvāko dienu laikā tiks veikti, skaidrs, ka uzdevums ir atgūt Eiropas konkurētspēju un stabilitāti, kas nozīmē drošību un pilsoņu uzticību. Tātad dienas kārtībā arvien noteiktāk parādās Eiropas līguma pārskatīšana ar mērķi precizēt Eiropas Savienības institūciju, Eiropas Centrālās Bankas un Eiropas Tiesas pienākumus fiskālās disciplīnas jautājumos. Ja reformu nepieciešamība tiek apšaubīta, Eiropa neglābjami būs sadrumstalota un valstis sāks haotiskas nacionālā budžeta glābšanas darbības, kas novedīs vienotas Eiropas projektu pie sabrukuma.

VIENOTĪBAS priekšsēdētāja vietnieks pilnībā piekrīt ES līderu teiktajam, ka nepieciešama mērķtiecīga un neatliekama rīcība, ka jāīsteno nu jau mēnešiem ilgušais Eiropas līderu, eirozonas un globālās ekonomiskās krīzes izejas meklējumu process, kurš tālāk par solījumiem netiek. Šo domu lieliski raksturo Zviedrijas premjerministra Frederika Reinfelta teiktais, ka "darbs ir tas, kas dod cilvēkiem iespēju. Tātad ir jādod grūdiens lai Eiropa strādātu!".

Ģirts Valdis Kristovskis uzskata, ka neskatoties uz to, ka situācija ir sarežģīta, Eiropai ir spēcīgi un motivēti labēji centriskie politiķi, kas spēs nodrošināt sarežģīto monetārās un fiskālās politikas uzdevumu izpildi, tas iekustinās ekonomiku, radīs papildus iespējas pārvarēt krīzi un stabilizēs situāciju, mazinās spriedzi valstu sabiedrībās. Viņš norāda, ka "tas, ka Latvija ir aktīva šo finanšu disciplīnas procesu dalībniece, apliecina to, ka Latvijas valdība un premjers Valdis Dombrovskis lieliski saprot, ka vienīgā iespēja, kā rīkoties esošajā pēckrīzes situācijā, ir dalība kopējo Eiropas ekonomisko lēmumu procesā. Un tas nozīmē gatavību darboties kā ES 27, tā arī Eirozonas 17 valstu formātos, ja netiek panākta nepieciešamā vienošanās."

Papildus informācija:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu