Skip to main content

Eiropadomes galvenie jautājumi – inovācijas, izaugsme un digitālā ekonomika

24. – 25. oktobrī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Briselē piedalīsies Eiropadomes sanāksmē, kur uzmanības centrā būs jautājumi par ES vienotā digitālā tirgus attīstību, inovācijām un pakalpojumiem, izaugsmi, konkurētspēju un nodarbinātību, kā arī ekonomisko un monetāro savienību.

Valstu un valdību vadītāji apspriedīs pasākumus, kas veicami, lai pabeigtu vienotā digitālā tirgus izveidošanu, nojauktu šķēršļus inovāciju pārnesei uz uzņēmējdarbību un direktīvas Par pakalpojumiem iekšējā tirgū. Valstu līderi diskutēs arī par izaugsmi, ES konkurētspējas stiprināšanu un nodarbinātības veicināšanu, īpaši fokusējoties uz iniciatīvām jauniešu nodarbinātības uzlabošanai. Savukārt, pārrunājot ekonomiskās un monetārās savienības tālāku stiprināšanu, tiks apspriesti konkrēti priekšlikumi virzībai uz banku savienības izveidi. Lietuvas prezidentūra arī informēs par gatavošanos Austrumu partnerības samitam Viļņā, kur plānots panākt būtisku progresu ES sadarbības stiprināšanā ar Ukrainu, Moldovu un citām Austrumu bloka valstīm.

Plašāka informācija par Eiropadomes sanāksmes darbakārtību lasāma šeit.

Eiropadomes ietvaros notiks tradicionālais Eiropas Tautas partijas (European People*s Party) samits, kā arī Ziemeļu un Baltijas valstu (NB6) sanāksmē. Briselē V.Dombrovskis arī sniegs interviju Nīderlandes laikrakstam „De Telegraaf”.

Savukārt pēc Eiropadomes sanāksmes V.Dombrovskis dosies uz Franciju, lai sestdien, 26.oktobrī, piedalītos starptautiskā konferencē Parīzē Sorbonnas Universitātē par Eiropas un eirozonas nākotni. Konferencē piedalīsies arī Itālijas premjerministrs Enriko Leta (Enrico Letta) un Francijas Eiropas lietu ministrs Tjerī Rapentēns (Thierry Repentin).

Ministru prezidents Latvijā atgriežas 26. oktobrī.

Par Eiropadomi:
Eiropadome izveidota 1974.gadā ar mērķi nodibināt ES valstu un valdību vadītāju neoficiālu diskusiju forumu. Oficiālu statusu Eiropadome ieguva 1992.gadā ar Māstrihtas Līgumu, ar Lisabonas līguma spēkā stāšanos Eiropadomei ir ES institūcijas statuss. Eiropadome visās ES darbības jomās nosaka vispārējos politikas virzienus un prioritātes. Eiropadomē piedalās ES dalībvalstu un valdību vadītāji, tās priekšsēdētājs un Komisijas priekšsēdētājs. Tā sanāk vismaz divreiz pusgadā, un to sasauc Eiropadomes priekšsēdētājs.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu