Skip to main content

Eiropadomes sanāksmē apspriedīs eiro ieviešanu Latvijā

Trešdien, 26. jūnijā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis dodas uz Briseli, lai piedalītos 27. – 28. jūnija Eiropadomes sanāksmē, kur uzmanības centrā būs ar ekonomiskās izaugsmes veicināšanu saistītie jautājumi, tostarp Latvijas mērķis ieviest eiro 2014. gada 1. janvārī.

Vizītes ietvaros premjers apmeklēs arī Eiropas Parlamentu, kur svinīgajā ceremonijā viens no ēkas gaiteņiem tiks nodēvēts par Baltijas ceļa aleju.

Tāpat premjeram plānotas tikšanās ar Eiropas Komisijas viceprezidentu, konkurences komisāru Hoakinu Almunju (Joaquín Almunia) un Eiropas Tautas partijas grupas priekšsēdētāju Džozefu Daulu (Joseph Daul).

Valstu un valdību vadītāji pārrunās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu panākumus virzībā uz ES ekonomiskās un monetārās savienības pabeigšanu, kā arī apspriedīs Latvijas pieteikumu par pievienošanos eirozonai. Tāpat Eiropadomē izvērtēs pasākumus, kas sekmē konkurētspēju, nodarbinātību un izaugsmi, tostarp uzmanība tiks veltīta jaunatnes nodarbinātības uzlabošanai. Dalībnieki pievērsīsies arī tēmām, kas saistītas ar šī gada Eiropas semestra noslēgšanu un apspriedīs konkrētām valstīm adresētus ieteikumus. Pēc Eiropadomes sanāksmes V.Dombrovskis sniegs interviju Lielbritānijas telekanāla BBC raidījumam „Hard Talk” par Latvijas mērķi pievienoties eirozonai.

Dienu pirms Eiropadomes, 26. jūnijā, Ministru prezidents Eiropas Parlamentā piedalīsies svinīgajā ceremonijā, kuras laikā viens no tā gaiteņiem tiks nodēvēts par Baltijas ceļa aleju, godinot 1989. gada 23. augusta vēsturiskos notikumus. Pasākumā piedalīsies arī Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs (Martin Schulz), Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė), Eiropas Komisijas viceprezidents, transporta komisārs Sīms Kallass (Siim Kallas) un Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Eiropas Parlamenta prezidents M.Šulcs ielūguma vēstulē pauž: „Baltijas ceļš bija viena no garākajām nepārtrauktām cilvēku ķēdēm, kas ir iedvesmojusi citas prodemokrātiskas kustības visā pasaulē. Lai pieminētu šo, visai Eiropai svarīgo notikumu, Eiropas Parlaments ir nolēmis nodēvēt vienu no saviem koridoriem, proti,  Altjero Spinelli ēkas pirmā stāva koridoru „Baltijas ceļa” vārdā”.

Savukārt pēc Eiropadomes sanāksmes V.Dombrovskis kopā ar citu ES dalībvalstu līderiem dosies uz Horvātijas galvaspilsētu Zagrebu, lai 1. jūlijā piedalītos pasākumos, kas veltīti Horvātijas pievienošanās notikumam ES.

Ministru prezidents Latvijā atgriežas 1. jūlijā.

Dalies ar ziņu