Skip to main content
Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete Ukrainā novēros parlamenta vēlēšanu norisi

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete Ukrainā novēros parlamenta vēlēšanu norisi

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete no 19. līdz 22. jūlijam uzturēsies vizītē Ukrainā, lai Eiropas Parlamenta delegācijas sastāvā piedalītos Ukrainas parlamenta vēlēšanu novērošanā. Eiropas Parlamenta misijā Ukrainas vēlēšanu novērošanai iekļauti septiņi deputāti, kuri vēlēšanu dienā uzturēsies Kijevā, Ļvovā un Odesā.

Sandra Kalniete ir vienīgā no Latvijas deputātiem, kas piedalās šajā misijā un vēlēšanu dienā strādās balsošanas iecirkņos Odesā. Misijas ietvaros Kalnietei ir plānotas tikšanās ar Ukrainas politisko partiju un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte: “Nesenās prezidenta vēlēšanas skaidri iezīmēja politiķu paaudzes maiņu Ukrainā, paredzams, ka tas tiks nostiprināts arī parlamenta vēlēšanās. Vienlaikus sabiedriskās domas aptaujas jau tagad liecina, ka jaunievēlētā prezidenta partijai pēc vēlēšanām savas politikas īstenošanai nāksies sadarboties arī ar citiem politiskajiem spēkiem un tas būs nākamais solis, lai apliecinātu savu apņēmību patiesi cīnīties par tiesisku Ukrainu, pret korupciju un par valsts ekonomisko izaugsmi. Esmu pārliecināta, ka Ukrainas nākotnei būtiski ir turpināt tās Eiroatlantisko kursu, bet izvēle ir vēlētāju rokās. Katrā ziņā, demokrātiska un godīga parlamenta vēlēšanu norise ir ikvienas valsts pastāvēšanas pamats.”

Parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas Ukrainā notiks 21. jūlijā. Eiropas Parlamenta delegācija balsošanas dienā Ukrainā strādās saskaņā ar Deklarāciju par starptautiskās vēlēšanu novērošanas principiem un Starptautisko vēlēšanu novērotāju rīcības kodeksu, ko Eiropas Parlaments ratificēja 2007. gadā.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes palīdze
Tālr.: 29405397
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu