Skip to main content
Rotbergs pieprasa nepieļaut meža izciršanu Mežciemā

Rotbergs pieprasa nepieļaut meža izciršanu Mežciemā

Rīgas domes partijas VIENOTĪBA frakcijas deputāts Uģis Rotbergs vērsies pie Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Oļega Burova ar prasību nepieļaut gandrīz 10 hektāru lielas meža teritorijas izciršanu Mežciemā. Bažas par šādu iespējamu rīcību raisa fakts, ka atbilstoši jaunajam Rīgas pilsētas teritorijas plānojumam, kas šobrīd vēl nav apstiprināts, meža teritorijai varētu mainīt izmantošanas funkciju, pieļaujot tās apbūvi.

Uģis Rotbergs, Rīgas domes deputāts, VIENOTĪBAS frakcija: “Rīgas vadība līdz šim rīdziniekiem ir demonstrējusi nevēlēšanos veidot pilsētu par cilvēkiem draudzīgu un zaļu. Attieksme pret vides jautājumiem Rīgā ir kritiska – to apliecina neskaitāmie trauksmes cēlēji par koku izciršanu pilsētā ielu malās. Man absolūti nav pieņemams, ka tuvā nākotnē var tikt brutāli izcirstas arī ievērojamas meža platības pilsētas mikrorajonos. Mežciema iedzīvotāji ar šādu situāciju reiz jau ir saskārušies – Rīgas vadība, būvnieku interesēs un neņemot vērā iedzīvotāju pretenzijas, ļāva izcirst mežu Gaiļezera krastā. Tagad jaunajā pilsētas teritorijas plānojumā, iespējams, atkal tiek pakalpots tiem pašiem būvniekiem, kuru nākotnes plānos varētu būt pilsētai tik nepieciešamās zaļās zonas, t.i. meža vietā uzbūvēt betona masīvus.”

Deputāta vēstule ar prasību nepieļaut meža teritorijas daļas lietošanas mērķa izmaiņas saistīta ar daudzdzīvokļu māju būvniecības ieceri Biķernieku ielā 122, 124, 128, Vecajā Biķernieku ielā 23 un zemes gabalu Biķernieku ielā bez nosaukuma. Uģis Rotbergs aicina Rīgas domes vadību nepieļaut iespējamu meža izciršanu un skaidrot turpmāko Rīgas pašvaldības rīcību un gaidāmos lēmumus saistībā ar šo teritoriju. Gadījumā, ja pilsētas vadība nespēs sniegt skaidru atbildi, deputāts solījis šo jautājumu aktualizēt attiecīgā komitejas sēdē.

Papildu informācija:
Edmunds Jurēvics
Partijas VIENOTĪBA Rīgas domes frakcijas konsultants
Tālr.: 29404872

Dalies ar ziņu