Skip to main content

Eiropas Parlamentā iesniegts likumprojekts, kas paredz atklāt patiesos ofšoru īpašniekus

Šodien, 12.novembrī, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš iesniedzis atbildīgajā Ekonomikas un monetāro jautājumu komitejā likumprojekta tekstu direktīvai, kas paredz ierobežot naudas “atmazgāšanu” un ārzonu uzņēmumu darbību, atklājot to patiesos labumu guvējus. Krišjāni Kariņu kolēģi ir nominējuši par šīs direktīvas galveno virzītāju Eiropas Parlamentā.

K.Kariņa izstrādātais likumprojekta teksts paredz uzlabojumu veikšanu ES dalībvalstu uzņēmumu reģistros un starpvalstu sadarbību, atklājot patiesos labuma guvējus. Deputāts uzsver: “Eiropā ir nepieciešamas jaunas darba vietas un investīcijas. Negodīga konkurence un izvairīšanās no nodokļu nemaksāšanas to neveicina. Lai uzlabotu investīciju klimatu Eiropā, nepieciešams uzlabot uzņēmumu reģistru dalībvalstīs, nosakot, ka ir jāatklāj patiesie labuma guvēji. Tas ļautu uzzināt kam un kur ir jāmaksā nodokļi, veicinātu godīgu konkurenci un līdz ar to arī uzlabotu investīciju klimatu.”

Darbs pie direktīvas, kura tiek izstrādāta, lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai, aizsākās šā gada pavasarī. Plānots, ka atbildīgajā Ekonomikas un monetāro jautājumu komitejā K.Kariņš likumprojektu prezentēs 28.novembrī un līdz 5. decembrim EP deputāti varēsi iesniegt savus priekšlikumus.

Balsojums EP plenārsēdē par likumprojektu paredzēts nākošā gada pavasarī.

Naudas “atmazgāšana” ir globāla problēma un tās apjomi sastāda līdz 5% no pasaules kopējā IKP. Draudi, kurus rada naudas “atmazgāšana” joprojām pieaug. Tāpēc Eiropas Komisija (EK) ir izvirzījusi priekšlikumu par jaunu likumprojektu, kurš vērsts pret finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgu iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai. Pēc EK aprēķiniem ieguvums no patiesā labuma guvēja atklāšanas uzņēmumu reģistros ES valstīs sastādītu 70 miljonu eiro gadā.

Infografika par direktīvu un deputāta K. Kariņa izstrādātajiem priekšlikumiem.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr. + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu