Skip to main content

Eiropas Parlamentā notiks diskusija par ES enerģētikas drošības politiku

Rīt, 5.novembrī, Eiropas Parlamentā (EP) notiks diskusija par Eiropas Savienības (ES) enerģētikas drošības stratēģiju. Diskusija notiks Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, kura šobrīd strādā pie Parlamenta ziņojuma par ES enerģētikas drošības stratēģiju iekšējā enerģijas tirgus ietvaros.

ETP frakcijas enerģētikas un rūpniecības politikas koordinators Krišjānis Kariņš uzsver: “Padziļinoties Ukrainas krīzei, visai Eiropai enerģētiskās drošības politika pēdējo mēnešu laikā ir kļuvusi ļoti svarīga. Eiropā mēs esam atkarīgi no Krievijas energoresursu piegādēm, īpaši dabasgāzes. Bet mēs redzam, ka Krievija to izmanto kā politisko ieroci. Tādēļ Eiropas enerģētikas drošības politikai ir jākļūst par visaugstāko prioritāti ES likumdevējiem.”

Kariņš norāda, ka pirmkārt, ir jāpaātrina Eiropas Savienības energotīklu pilnveidošana, lai atbrīvotu Baltijas valstis un Somiju no energoizolētības. Otrkārt, ir strauji jāvirzās uz Eiropas enerģijas savienību, lai dalībvalstis varētu runāt vienā balsī ar Krieviju kā piegādātāju. Eiropas Savienības dalībvalstīm ir jābeidz domāt atsevišķi un jāsāk veidot enerģētikas politiku kopīgi.

Diskusijā par ES enerģētikas drošības stratēģiju iekšējā enerģijas tirgus ietvaros piedalīsies jomas eksperti no dažādām ES dalībvalstīm, Eiropas Komisijas pārstāvji un EP deputāti. Diskusijā piedalīsies: Viļņas Universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātnes institūta pārstāvis Romas Švedas; Čehijas Ārlietu ministrijas īpašai sūtnis enerģētiskās drošības jautājumos Vaclavs Bartuškas; Florences Universitātes profesors Ugo Bardi; Eiropas Atjaunīgo energoresursu federācijas direktore Doerte Foketa, kā arī par EP ziņojumu atbildīgais deputāts Algirdas Saudargas (Lietuva).

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu