Skip to main content

Eiropas Parlamentā notiks Kariņa izstrādātā likumprojekta apspriešana

Šodien, 28.novembrī Eiropas Parlamentā notiks deputāta Krišjāņa Kariņa izstrādātā likumprojekta teksta direktīvai, kas paredz ierobežot naudas “atmazgāšanu” un ārzonu uzņēmumu darbību, atklājot to patiesos labumu guvējus, apspriešana. Apspriešana notiks par likumprojektu atbildīgajā Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kura ir nominējusi Krišjāni Kariņu par šīs direktīvas galveno virzītāju Eiropas Parlamentā un citās ES institūcijās.

K.Kariņa iesniegtais teksts direktīvai, kura tiek izstrādāta, lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai, paredz uzlabojumu veikšanu uzņēmumu reģistros un starpvalstu sadarbību, atklājot patiesos labuma guvējus. Tas ļautu uzzināt kam un kur ir jāmaksā nodokļi, veicinātu godīgu konkurenci un līdz ar to arī uzlabotu investīciju klimatu dalībvalstīs.

Pēc likumprojekta apspriešanas atbildīgajā Ekonomikas un monetāro jautājumu komitejā EP deputāti līdz 5. decembrim varēsi iesniegt savus priekšlikumus. Balsojums EP plenārsēdē par likumprojektu paredzēts nākošā gada pavasarī.

Lai pārrunātu likumprojekta virzību Eiropas institūcijās, K.Kariņš jau ir ticies ar Eiropas Savienības iekšējā tirgus un pakalpojumu komisāru Mišelu Barnjē (Michel Barnier), kurš pauda atbalstu deputāta izstrādātajam direktīvas tekstam.

Naudas “atmazgāšana” ir globāla problēma un tās apjomi sastāda līdz 5% no pasaules kopējā IKP. Eiropas Komisija (EK) ir izvirzījusi priekšlikumu par jaunu likumprojektu, kurš vērsts pret finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgu iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai, par kura galveno virzītāju Eiropa institūcijās ir kļuvis K. Kariņš. Pēc EK aprēķiniem ieguvums no patiesā labuma guvēja atklāšanas uzņēmumu reģistros ES valstīs sastādītu 70 miljonu eiro gadā.

Nepieciešamību pēc tūlītējas rīcības nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas ierobežošanā tika uzsvērta arī G8 valstu līderi tikšanās laikā šā gada jūnijā.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu