Skip to main content

Valdis Dombrovskis atkāpjas no Ministru prezidenta amata

FOTO, VIDEO un AUDIO no preses konferences

Trešdien, 27.novembrī, Valdis Dombrovskis pieņēmis lēmumu atkāpties no Latvijas Ministru prezidenta amata. Premjers demisionē, uzņemoties politisko un morālo atbildību par Rīgā, Zolitūdē notikušo traģēdiju, kad, iegrūstot lielveikala jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Ministru prezidents preses konferencē paziņoja, ka jau ir rakstiski informējis Valsts prezidentu Andri Bērziņu par savu demisiju. Premjers norādīja, ka valdības pirmie uzdevumi pēc traģēdijas bija veikt visus steidzamos pasākumus, lai likvidētu avārijas sekas, nodrošinātu glābēju darbu, sniegtu cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem nepieciešamo palīdzību, uzsāktu izmeklēšanu un veiktu būvniecības sistēmas izvērtēšanu.

Ministru prezidents pateicās Latvijas iedzīvotājiem par atbalstu, kas tika sniegts viņam esot valdības vadītāja amatā, īpaši finanšu krīzes pārvarēšanas laikā. Tas ļāva Latvijai atgriezties pie ekonomiskās izaugsmes un jau otro gadu pēc kārtas būt par visstraujāk augošo ekonomiku Eiropas Savienībā.

Premjers uzvēra, ka pašreiz Latvijai ir nepieciešama jauna valdība, kurai ir dots uzticības kredīts un ir Saeimas vairākuma atbalsts. „Aicinu veidot plašu labēji centrisku politisko partiju koalīciju, kas spētu turpmāk strādāt pie valstij svarīgajiem jautājumiem”, teica viņš. Politiskās konsultācijas par jaunas valdības izveidi notiks nākamnedēļ.

V.Dombrovskis uzsvēra: „Nākamajai valdībai jāturpina strādāt, lai nostiprinātu tiesiskumu, veicinātu valsts ekonomisko attīstību, uzlabotu valsts konkurētspēju, mazinātu nabadzību un nevienlīdzību, kā arī uzlabotu demogrāfisko situāciju”.

V.Dombrovskis ir vienīgais premjers atjaunotās Latvijas pastāvēšanas laikā, kas amatā tika apstiprināts trīs reizes pēc kārtas. Pirmo reizi Ministru prezidenta amatā Valdis Dombrovskis tika apstiprināts 2009.gada 12.martā. Otro reizi – 2010.gada 3.novembrī. Savukārt trešo reizi – 2011.gada 25.novembrī.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu