Skip to main content

Eiropas Parlamentā paudīs atbalstu latviešu valodai kā vienīgajai valsts valodai Latvijā

Trešdien, 15. februārī, pēc Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres (Vienotība, ETP grupa) iniciatīvas EP Strasbūrā notiks starptautiska konference, kurā savu vērtējumu par latviešu valodas situāciju Latvijā sniegs vairāku valstu eksperti, to skaitā EP lielākās politiskās grupas ETP priekšsēdētājs Žozefs Dauls un bijušais Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Ježijs Buzeks.

Konferenci Kāpēc latviešu valodai jāpaliek vienīgajai oficiālajai valodai Latvijā atklās EP deputāte Inese Vaidere. Tam sekos vairāku valstu EP deputātu un Latvijas ekspertu analīze par situāciju Latvijā saistībā ar gaidāmo referendumu par krievu kā otru valsts valodu.

Pasākuma iniciatore Inese Vaidere uzsver, ka Eiropas Parlamentā ļoti labi izprot latviešu valodas situāciju: "Eiropas valstu kolēģi apzinās, ka Latvija ir vienīgā valsts, kur latviešu valodai un kultūrai ir iespējams izdzīvot un attīstīties. Taču plašākai sabiedrībai ne visi fakti par patieso situāciju Latvijā ir zināmi. Ievērojot pamattautai ļoti nelabvēlīgo iedzīvotāju nacionālo sastāvu, rusifikācijas procesus okupācijas periodā, ir ārkārtīgi svarīgi, lai latviešu valoda paliktu vienīgā oficiālā valsts valoda Latvijā. Saliedētu sabiedrību var veidot tikai cienot un sargājot valsts pamatvērtības, tostarp tās pamattautas kultūru un valsts valodu. Nekur Eiropā nav iedomājama situācija, ka imigranti pieprasītu tādas privilēģijas kā oficiālas valodas statusu savai dzimtajai valodai. Latviešiem ir jāpiedalās referendumā un jābalso pret krievu kā otro valsts valodu. Tas būs signāls arī starptautiskajai sabiedrībai, ka cienām savas vērtības un paliekam noteicēji pār savas valsts nākotni."

No Latvijas konferencē Eiropas Parlamentā piedalīsies arī Saeimas Izglītības un kultūras komisijas vadītāja Ina Druviete, demogrāfs Ilmārs Mežs, politologs Edvīns Šnore, vadošā etiķetes un protokola speciāliste Jeļena Jekateriņičeva.

Dalies ar ziņu