Skip to main content

Eiropas Parlamenta Priekšsēdētāju konference Rīgā iepazīstas ar Latvijas prezidentūru

FOTO no sanāksmes

Rīga, 2014. gada 4. decembris. – Eiropas Parlamenta (EP) Priekšsēdētāju konference šodien Rīgā tiekas ar Latvijas amatpersonām, lai pārrunātu tuvojošos Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē, kas norisināsies 2015. gada pirmajā pusē.

EP delegācija šorīt tikās ar premjerministri Laimdotu Straujumu un Latvijas valdības ministriem, un diskutēja par Latvijas prezidentūras prioritātēm – konkurētspējīgu, digitālu un globāli iesaistītu Eiropu.

“Mums bija ļoti veiksmīgas sarunas ar Eiropas Parlamenta kolēģiem par to, kā kopīgi strādāsim Eiropas un tās iedzīvotāju labā 2015. gadā un pēc tā,” pēc tikšanās atzina premjerministre Laimdota Straujuma. Viņa atzīmēja, ka EP prezidents Martins Šulcs šodienas sarunās atzinīgi novērtējis Austrumu partnerības samitu, kas maijā norisināsies Rīgā. “Austrumu partnerības valstīm ir svarīgi parādīt savus sasniegumus. Tām ir tiesības lemt par savu vērtību sistēmu un savu ceļu uz piederību Eiropas Savienībai,” uzsvēra premjere.

EP prezidents Martins Šulcs teica, ka ”viedokļos par Latvijas prezidentūru un izvirzītajām prioritātēm dominē liela vienprātība. Latvijai ir ambiciozi mērķi: Junkera 300 miljardu investīciju plāns, iekšējais digitālais tirgus, enerģijas savienība. Šie ir ilgtermiņa projekti, bet pirmie seši mēneši būs izšķiroši to uzsākšanā. Latvijas valdība ir izlēmīga un drosmīga, lai šos jautājumus risinātu. Pēc savas pieredzes varu teikt, ka prezidentūras, kas nāk no mazām valstīm, ir ļoti saistītas ar reformu panākumiem.”

EP delegācija pēcpusdienā tiksies arī ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu un Saeimas deputātiem.

EP Priekšsēdētāju konferences sastāvā Rīgā ieradies Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs (Martin Schulz) un EP Politisko grupu līderi: Jaceks Saružs Volskis (Jacek Saryusz-Wolski), Eiropas Tautas partijas Priekšsēdētāja vietnieks, Džanni Pitella (Gianni Pittella), Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas priekšsēdētājs, Roberts Zīle, Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas Prezidija loceklis, Gijs Ferhofstads (Guy Verhofstadt), Eiropas liberāļu un demokrātu apvienības grupas priekšsēdētājs, Gabriela Cimmere (Gabriele Zimmer), Eiropas Apvienotās kreiso un Ziemeļvalstu Zaļo kreiso spēku konfederālās grupas priekšsēdētāja, Rebeka Harmsa (Rebecca Harms), Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības līdzpriekšsēdētāja un Dāvids Borelli (David Borrelli), Eiropas brīvības un tiešās demokrātijas grupas līdzpriekšsēdētājs.

Papildus informācija:
Kaspars Rūklis, preses sekretārs
Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē
Tālrunis: 67016439, 29405048
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu