Skip to main content

Rinkēvičs EDSO Ministru padomē aicina Krieviju ievērot starptautiskās saistības un vērš uzmanību uz cilvēktiesību pārkāpumiem

4. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) 21. Ministru padomes sanāksmē Bāzelē, Šveicē.

E. Rinkēvičs uzstājās ar runu, kurā nosodīja Krievijas agresiju Ukrainā, pauda bažas par civiliedzīvotāju bojāeju Austrumukrainā, kā arī norādīja uz cilvēktiesību situācijas pasliktināšanos Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Ministrs īpaši vērsa uzmanību uz Krimas tatāru un citu mazākumtautību tiesību ievērošanu, paužot satraukumu par tatāru nolaupīšanas, spīdzināšanas un nogalināšanas gadījumiem, kā arī vardarbību pret tiem, kas pretojas okupācijai. E. Rinkēvičs aicināja Krieviju ievērot tās starptautiskās saistības, pildīt Minskas vienošanās nosacījumus un nekavējoties izvest savus spēkus, un bruņojumu no Ukrainas, tā nodrošinot Ukrainas un Krievijas robežas ievērošanu.

Runājot par citiem aktuāliem EDSO dienaskārtības jautājumiem, ministrs aicināja neaizmirst par iesaldētajiem konfliktiem Gruzijā, Moldovā un Kalnu Karabahā, akcentējot EDSO lomu šo konfliktu risināšanā.

21. EDSO Ministru padomi, kas 4. un 5. decembrī norisinās Bāzelē, organizē EDSO prezidējošā valsts Šveice.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija:
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu